Поход на јужну пругу

Након добре игре и победе у сусрету са Графичарем, фудбалере Радничког у суботу, 26. октобра, очекује гостовање имењаку из Пирота, у утакмици 16. кола Прве лиге Србије.Црвени” су на старту сезоне славили против Пироћанца на “Чика Дачи” са убедљивих 3:0, па се надају сличном епилогу и на предстојећем гостовању.

После периода резултатске кризе, фудбалери крагујевачког прволигаша пријатно су изненадили своје навијаче победом на гостовању једном од лидера Прве лиге Србије, екипи Графичара. И заиста, одавно играчи Радничког нису одиграли једну првенствену утакмицу са таквом дозом енергије и посвећености током свих деведесет минута, као што је то био случај у среду увече.

Показали су Војводићеви пулени да су их многи прерано отписали из борбе за горњи део табеле и да резултати у минулом периоду нису реалан одраз њиховог квалитета. Прволигашка трка је досегла тек своју средишњу фазу, па је можда победа над Графичарем управо та иницијална каписла која ће коначно покренути ствари у жељеном правцу.

У том смислу, утакмица у Пироту представљаће јасан показатаљ да ли је победа на стадиону “Рајко Митић” била само краткотрајни бљесак или увод у један период константније форме Крагујевчана. Биће то још један велики изазов за наш тим, будући да Пироћанци играју прилично добро на домаћем терену, где имају учинак од четири победе, два ремија и једног пораза.

Додуше, прволигаш из Пирота је до недавно био у благом паду форме, оличеном у три узастопна пораза, који је превазишао победом над ОФК Бачком у прошлом колу. У међувремену, екипу је преузео нови тренер Дејан Челар, који је претходно седео на клупи ОФК Бачке.

Статистички гледано, одбрани Радничког 1923 највећа опасност претиће од Димитрија Побулића, најбољег стрелца Пироћанаца са осам постигнутих голова. На утакмици са ОФК Бачком заблистао је двоструки стрелац Милош Спасић, а ту су још и некадашњи првотимац нишког Радничког Страхиња Петровић, као и леви бек Божидар Манчић, најбољи асистент екипе из Пирота у досадашњем делу такмичења.

Иако је наш тим на овосезонској премијери био убедљив против Пироћанаца на “Чика Дачи” (3:0), треба рећи да је тим са југа Србије и поред пораза оставио сасвим пристојан утисак на тој утакмици. Самим тим, треба у суботу очекивати једну рововску битку током свих деведесет минута, у којој ће нијансе одлучити победника.

Победа над Графичарем нама ништа не значи, уколико у Пироту не поновимо добру игру. За нас је ова утакмица веома важна, јер бисмо се евентуалном победом приближили врху табеле. Ја верујем у ове момке, знам да су прави и да ће дати свој максимум на терену у суботу. Уколико то буде довољно за победу – славићемо, ако не буде – сигурно да нећемо туговати – поручио је шеф струке Крагујевчана Дарко Војводић.

Утакмица 16. кола Прве лиге Србије између пиротског и крагујевачког Радничког игра се у суботу од 13 часова и 30 минута, на стадиону “Драган Николић” у Пироту.