Подела бодова у дербију са Шапчанима

У дерби сусрету 5. кола Прве омладинске лиге ФСРЗС, фудбалери Радничког 1923 и Мачве одиграли су нерешено – 1:1. Кадети су такође ремизирали са Савацијумом (2:2), док су пионири славили на гостовању градском ривалу Аполону 4 са минималних 1:0.

Сусрет две најбоље пласиране екипе у Првој омладинској лиги ФСРЗС окончан је поделом плена. Арсенијевић је сјајним поготком у 10. минуту донео почетну радост “ђаволчићима”, али је 70. минуту наша одбрана по први пут у овој сезони капитулирала, па су гости из Шапца на крају успели да извуку бод.

Реми у Крагујевцу искристио је ивањички Јавор, који се бодовно изједначио са Крагујевчанима и Шапчанима у врху табеле.

Кадетима ни предност од два гола на полувремену није била довољна да дођу до четврте узастопне победе у Првој кадетској лиги ФСРЗС. Иако су после првих 45 минута водили са 2:0 погоцима Ристића и Петровића, ученици Душана Ђорђевића попустили су у другом полувремену и дозволили противнику да дође изједначења и вредног бода.

Наш тим је са 10 освојених бодова остао у горњем делу табеле, на трећој позицији, иза лучанске Младости и чачанског Борца 1926.

За разлику од омладинаца и кадета, пионирска селекција нашег клуба наставила је серију победа тријумфом на гостовању градском ривалу Аполону 4. “Црвени” су славили са минималних 1:0, а гол одлуке постигао је Јован Арсенијевић.

“Ђаволчићи” тренутно заузимају друго место у Шумадијско-рашкој лиги са бодом, али и утакмицом мање у односу на водећи Кикер.

Наредног викенда омладинце и кадете очекује гостовање у Аранђеловцу, где ће се састатати са одговарајућим селекцијама Шумадије, док пионири одлазе у Нови Пазар на мегдан Јошаници.