Плаћен цех промашајима

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су минималан пораз на гостовању екипи Динама у Врању, у утакмици 18. кола Прве лиге Србије – 0:1 (0:1). У једној јако динамичној и отвореној утакмици, наш тим је створио доста повољних прилика за гол које није успео да реализује, што га је на крају коштало губитка бодова.

Крагујевачки прволигаш, кога је данас са клупе предводио помоћни тренер Дарко Милисављевић, и у чијем саставу није било Варјачића, Петровића и Тодоровића, храбро се супротставио силно мотивисаном домаћину, који је жарко желео да се пред својим навијачима искупи за резултатске неуспехе у претходна три кола.

Почело је врло бурно, пошто су Крагујевчани у уводним минутима тражили једанаестерац, рекламирајући да је фудбалер Динама Јанко Симовић играо руком у казненом простору свог тима. Пиштаљка судије Данила Јеринића ипак се није огласила.

Домаћи су први пут запретили преко Недељковића, чији је ударац са двадесетак метара успео да укроти Лазар Раичевић. Исти играч је неколико минута касније био у обећавајућој ситуацији пред голом Радничког, али је још једном Раичевић изашао као победник.

Ипак, из трећег покушаја Недељковић је успео да савлада чувара мреже крагујевачког тима. Играо се 22. минут, када је центаршут на другу стативу нападач Динама успео да претвори у погодак.

Врло брзо Раднички је имао одличну прилику да дође до изједначења, када је Стеван Ковачевић са десетак метара удаљености шутирао поред гола.

А онда је уследио детаљ за којим ће Крагујевчани дуго жалити. Никодијевић је упутио повратну лопту на ивицу петерца, где је натрчао Максимовић и из ситуације из које је теже промашити него постићи гол, пребацио пречку.

Недуго затим, Максимовић се поново нашао у шанси, али је исувише оклевао, тако да је на крају изблокиран.

На одмор се, дакле, отишло са минималном предношћу домаћина, а прву прилику у наставку сусрета имали су Врањанци, али је лопта након интервенције Здравковића завршила преко гола.

Раднички је у 59. минуту успео да постигне гол, али је он поништен због наводног офсајда. У сваком случају, још једна спорна ситуација на штету Крагујевчана.

Када већ “црвенима” није полазило за ногом да затресу мрежу Динама, могао је то да учини фудбалер домаћег тима Симовић неспретном реакцијом, коју је ипак правовремено антиципирао голман Поповић.

Жалиће пуно Крагујевчани и за 74. минутом, када је Грбовић приземним ударцем са руба казненог простора уздрмао стативу.

Потом се у доброј позицији пред голом Врањанаца нашао Миленковић, али се дуго намештао на ударац, чиме је дао времена одбрани Динама да интервенише.

Бележимо потом још један добар покушај стрелца јединог гола на утакмици Давора Недељковића са дистанце, као и ударац главом Велимира Поповића на другој страни.

У финишу сусрета Грбовић је оштро центрирао у петерац Врањанаца, где је испред Никодијевића интервенисао Бајић.

ДИНАМО – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (1:0)