Пазарци продубили резултатску кризу “црвених”

Наставља се црна резултатска серија крагујевачког суперлигаша. „Црвени“ су на гостовању екипи Новог Пазара претрпели свој други узастопни, а укупно четврти пораз од почетка пролећног дела сезоне у Моцарт Бет Суперлиги Србије – 0:1 (0:1).

Крагујевчани су на мегдан шестопласираном тиму Моцарт Бет Суперлиге изашли у десеткованом саставу. Осим суспендованих Филипа Ивановића, Николе Влајковића и Милутина Видосављевића, гостовање у Новом Пазару су због повреда пропустили и Драгољуб Срнић и Нигеријац Жофри Чинеду, док се недовољно опорављени Бразилац Евандро да Силва нашао на клупи, али без могућности да помогне својим саиграчима на терену.

Упркос свим набројаним кадровским проблемима изабраници тренера Дејана Јоксимовића пружили су сасвим пристојан отпор Пазарцима, посебно у првом полувремену, али их је један тренутак непажње из 19. минута одвео у још један пораз.

Ношени френетичном подршком својих присталица, које су и овога пута у великом броју испуниле западну трибину „Џазкоин арене“,  пазарски „плави“ су од самог старта силовито јурнули ка голу крагујевачког суперлигаша, али су прву озбиљнију прилику на утакмици створили Шумадинци. Ђурић је лепо прошао по левој страни, затим покушао да дотури лопту Милуновићу, испред кога је успешно интервенисао опрезни Кљајић.

Недуго затим уследио је одлучујући моменат утакмице. Митар Ергелаш је дугом лоптом пронашао хитроногог Андрију Мајдевца, који је мајсторски преварио оба штопера крагујевачког тима, пре него што је рутинским ударцем са неких десетих метара матирао Милоша Младеновића, који је на овој утакмици међу стативама у односу на Лазара Раичевића.

Након водећег поготка Пазарци су се мало повукли и препустили теренску иницијативу Крагујевчанима, који су до краја првог полувремена створили неколико изгледних ситуација пред голом домаћина. Лука Милуновић се у 25. минуту поново нашао у прилици да савлада Филипа Кљајића, али је чувар мреже Новог Пазара и овога пута успео да покупи лопту испред најистуренијег играча крагујевачког тима на овој утакмици.

Још повољнију шансу да дођу до изједначујућег поготка изабраници тренера Дејана Јоксимовића имали су у 30. минуту. Крајишник је после комбинације „црвених“ по левој страни упутио оштар центаршут на другу стативу, али ни Чоловић, ни Зорић нису успели да скрену лопту у мрежу. Веома запажени Василије Ђурић је у 32. минуту повукао контру крагујевачког тима, коју је потом покушао сам и да заврши, али је на крају изборио само корнер.

У самом финишу првог полувремена виђена је и лепа соло акција Луке Зорића, који се најпре вештим дриблинзима ослободио двојице противничких играча, да би потом упутио оштар приземан ударац са ивице шеснаестерца, али је лопта завршила тик поред стативе.

За разлику од прилично садржајног првог полувремена, наставак утакмице није донео превише узбуђења пред оба гола, иако је темпо игре остао малтене непромењен у односу на првих 45 минута.

Домаћин је после дужег времена успео да запрети у 56. минуту преко Мајдевца, испред кога је успешно млади Томовић, који је у стартној постави заменио суспендованог Ивановића.

Успели су Крагујевчани да затресу мрежу домаћина у 60. минуту, али је мајсторски погодак Василија Ђурића поништен због офсајда. На другој страни, резервиста Никола Богдановски је солидним ударцем са десетак метара у 65. минуту добро загрејао дланове младог Младеновића.

Покушао је стратег Радничког 1923 Дејан Јоксимовић увођењем неколицине свежих играча са клупе да подигне ритам игре своје екипе у самом финишу утакмице, али осим прилике за брзоногог Јовановића у 76. минуту није било превише изгледних ситуација пред голом Пазараца, који су на крају минимално вођство из 19. минута претворили у свој тринаести тријумф у сезони за скок на пето место првенствене табеле и корак ближе ка добијању европске визе.

Крагујевчани су упркос поразу успели да сачувају девето место на табели са 27 освојених бодова, али је јасно да ће се „црвени“ уколико наставе да просипају бодове уместо за плеј-оф до краја сезоне борити за опстанак у лиги.

Нову прилику да пронађу излаз из ове резултатске кризе и обрадују своје навијаче првим пролећним тријумфом фудбалери Радничког 1923 имаће у суботу, када ће на свом “Чика Дачи” угостити екипу Напретка из Крушевца.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ 1923  1:0 (1:0)