Пазарци освојили три бода на “Чика Дачи”

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су и трећи пораз на свом “Чика Дачи” у текућој сезони Прве лиге Србије. “Црвени” су данас, у утакмици 14. кола, изгубили бодове у сусрету са Новим Пазаром – 0:1 (0:0). У не баш превише атрактивној фудбалској представи, пресудио је један моменат непажње наших момака у 58. минуту утакмице.

Крагујевчани су на данашњем сусрету наступили без повређених Здравковића, Мијатовића и Ковачевића, чије се одсуство значајно осетило у њиховој игри. Посебно је фалио Стеван Ковачевић, момак који од почетка сезоне диригује игром Радничког на средини терена.

Наспрам изабраника Дарка Војводића данас се нашла јако добра екипа Новог Пазара, под тренерском палицом бившег стратега Радничког Дарка Тешовића. Предвођени искусним суперлигашким играчима, попут Аливодића и Вусљанина, Пазарци су од самог старта загосподарали средином терена и успоставили игру кратких пасова из које су покушавали да дођу до повољне прилике пред голом Лазара Раичевића.

У 8. минуту Митровић је упутио први ударац ка голу крагујевачког тима, који је завршио далеко од жељеног циља. Потом је у 23. минуту Маровац пропустио прилику да крунише лепу акцију своје екипе, пошто је лоше шутирао из добре позиције.

Три минута касније бележимо добар центаршут Ћировића на другој страни, али је голман Новог Пазара Далибор Дивац успео да покупи лопту пре Никодијевића. Управо је центарфор Радничког у 31. минуту упутио оштар, приземан ударац са 17 метара, који је завршио поред стативе.

Најбољу прилику да дође до гола у првом делу сусрета Раднички је имао у 31. минуту, када је након повратне лопте Илића, Иванчевић траљаво шутирао са 11 метара.

Са друге стране, гости су најозбиљније запретили у 39. минуту. После прекида који је извео Пејаковић, високи Рубежић је захватио лопту главом, али је срећом она после интервенције Раичевића завршила у корнеру.

Само минут касније погрешили су Пазарци на својој половини терена, Тодоровић је одиграо до Никодијевића, који је правовремено уочио на другој стативи Огњена Илића, али је Дивац предосетио опасност и крајњим напором успео да скрене ту лопту са планиране путање.

На одмор се, дакле, отишло без голова, а прва озбиљнија ситуација у наставку сусрета донела је и промену резултата. После ударца из угла за госте у 58. минуту, поново је највиши у скоку пред голом Радничког био Рубежић, који је без проблема главом спустио лопту у петерац до Пејаковића, а њему није било тешко да са пар метара раздаљине погоди мрежу крагујевачког тима.

Након примљеног гола, шеф стручног штаба Крагујевчана Дарко Војводић није часио ни часа и одмах је реаговао увођењем још једног класичног центарфора, Велимира Поповића. Од тог тренутка “црвени” су кренули да прескачу средину терена и да дугим лоптама траже што краћи пут до шеснаестерца гостујућег тима. Пазарци су се, пак, задовољни кретањем резултата, оријентисали на дефанзиву и контранападе.

У 63. минуту виђен је један споран детаљ, који је изазвао негодовање крагујевачке публике. Хазировић је у казненом простору Новог Пазара одгурнуо са леђа Максимовића, али се пиштаљка судије Стојановића није огласила.

Недуго затим бележимо добар продор Вусљанина по левој страни и опасан центаршут, који је Александар Поповић успео да скрене у корнер.

У 80. минуту Варјачић је центрирао са десне стране, али је Дивац још једном био бржи од Никодијевића, да би се у 88. минуту поново Вусљанин нашао у изгледној шанси после дуплог паса са Пејаковићем, али је уследио слаб завршни ударац.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 0:1 (0:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 1 500
Судија: Андрија Стојановић (Београд)
Помоћници: Милош Караџић (Београд), Ненад Радоичић (Врчин)
Стрелац: Пејаковић у 58. минуту за Нови Пазар
Жути картони: Филиповић, Петровић, Варјачић (Раднички 1923), Митровић, Бишевац, Исламовић (Нови Пазар)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, А. Поповић, Петровић, Филиповић, Видовић, Ћировић (од 61. В. Поповић), Иванчевић (од 46. Максимовић), Тодоровић, Илић (од 70. Алексијевић), Никодијевић.

НОВИ ПАЗАР: Дивац, Маровац, Митровић (од 59. Исламовић), Рубежић, Милановић, Хазировић (од 75. Селимовић), Јовић, Аливодић, Пејаковић, Вусљанин, Милић (од 69. Плојовић).

“Црвени” су након данашњег пораза “склизнули” за једну позицију на табели и тренутно заузимају 13. место са 15 бодова.

Пред Крагујевчанима је серија од три узастопна гостовања. Наредног викенда фудбалери Радничког одлазе на ноге Земуну, потом их очекује заостала утакмица 13. кола против Графичара, а ово путешествије изабраници Дарка Војводића завршавају гостовањем имењаку из Пирота.