Играч више на терену и предност од једног гола нису били довољни нашим омладинцима да упишу тријумф у сусрету са крушевачким Напретком на отварању нове сезоне у Омладинској лиги Србије. Утакмица на помоћном терену стадиона “Чика Дача” окончана је нерешеним резултатом – 1:1 (1:0).

Прво полувреме протекло је у потпуној доминацији изабраника тренера Милоша Симића. Већ у 6. минуту Маринковић је био у доброј прилици да донесе вођство “ђаволчићима”, да би се два минута касније у шанси нашао и Јовановић, чији је ударац голман Напретка Бранко Николић успео да скрене у корнер.

Запретио је потом и Перовић после прекида у 10. минуту, да би се пар минута касније и Милетић нашао у позицији да савлада Николића, али је упутио слаб завршни ударац.

Коначно, у 35. минуту домаћи стижу до заслуженог вођства, и то поготком Луке Милојевића из једанаестерца, коме је претходила неспретна интервенција штопера Напретка Луке Петровића.

Нови пех Крушевљане је задесио у самом финишу првог полувремена, када је Страхиња Ристић због друге јавне опомене морао ван игре.

Ипак, и са играчем мање на терену гости су успели да стигну до изједначења. У току је био 55. минут утакмице, када је после корнера који је извео капитен Милосављевић, Лука Лабан најбоље скочио на првој стативи и послао лопту иза леђа Стефана Лешњака, поставивши тако коначан резултат сусрета.

“Ђаволчићи” ће прилику за први тријумф у новој сезони морати да потраже на гостовању екипи Новог Пазара наредног викенда.

РАДНИЧКИ 1923 – НАПРЕДАК 1:1 (1:0)

Помоћни терен стадиона Чика Дача.
Гледалаца:
100.
Судија: Мирослав Милетић.
Стрелци: 1:0 Милојевић (из једанаестерца) у 35. минуту за Раднички 1923, а Лабан у 55. минуту за Напредак.
Жути картони: Јовановић, Огњановић (Раднички 1923), Ристић, Гајић, Темај, Лабан, Петровић (Напредак).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Д. Ристић, Букумира, Перовић, Томовић (од 52. Ђорђевић), Јовановић (од 46. Огњановић), Маринковић, Милетић (од 76. Арсенијевић), Милојевић, Петровић.

НАПРЕДАК: Николић, Цветковић, Ристић, Јовановић, Котлајић (од 87. Спасојевић), Гајић, Милићевић, Милосављевић, Темај, Лабан, Петровић (од 44. Савић).