По други пут у овој сезони Омладинске лиге Србије, наши омладинци поражени су у сусрету са вршњацима из београдског Рада, овога пута на Бањици – 0:2 (0:1).

Домаћин је прву озбиљнију прилику на утакмици претворио у вођство. Играо се 36. минут када је Митић на асистенцију Радловачког постигао водећи погодак за младе “грађевинаре”.

Након асистенције, Вељко Радловачки стигао је да се упише и у листу стрелаца, пошто је у 54. минуту искористио добар центаршут Андића и главом послао лопту иза леђа Жунића.

Тек након другог примљеног поготка наши момци почели су да показују знаке живота. Александар Петровић имао је лепу прилику да “ђаволчиће” резултатски врати у игру, али није био прецизан у завршници.

На крају су се “грађевинари” радовали још једној победи у дуелима са Крагујевчанима, која их је оставила у средини табеле.

Са друге стране, пуленима тренера Дејана Јоксимовића остаје да поправе утисак у последње две утакмице пре одласка на зимску паузу.

Прву прилику да то учине имаће наредног викенда, када на “Чика Дачу” стиже екипа ИМТ-а.

РАД – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)

БЕОГРАД
Помоћни терен стадиона ФК Рад
Гледалаца:
/.
Судија: Милош Живановић (Београд).
Стрелци: Митић у 36. и Радловачки у 54. минуту за Рад.
Жути картон: Милошевић (Раднички 1923).

РАД: Ђурковић, Звиздић, Добријевић, Радловачки, Митић, Делибашић (од 80. Шошкић), Зоговић (од 77. Чобељић), Андић, Савић, Гашић, Грубишић (од 85. Радојичић).

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић (од 89. Пантовић), Милошевић, Лакићевић (од 89. Н. Радосављевић), М. Радосављевић, Максимовић, Ристић (од 75. Петровић), Арсенијевић, Васић (од 59. Милојевић), Дукић, Ђорђевић (од 59. Јовановић).

КАДЕТИ И ПИОНИРИ ОКОНЧАЛИ ПОЛУСЕЗОНУ У ВЕЛИКОМ СТИЛУ

Овог викенда одигране су последње утакмице јесењег дела сезоне у Првој кадетској лиги ФСРЗС и Шумадијско-рашкој лиги за пионире. Обе наше селекције победама су окончале први део такмичења. Пионири су “прегазили” екипу Космета из Лепосавића са 8:0, док су кадети славили против пожаревачког Младог радника на свом буњишту са 4:1.

Наши кадети су добро отворили утакмицу са већ унапред прежаљеним Пожаревљанима и повели већ у седмом минуту поготком Ристића.

Међутим, уследио је неочекивани одговор од стране гостију, који су само десет минута касније успели да стигну до резултатског поравнања.

Узалуд су наши момци покушавали поново да пробију веома добру и организовану одбрану Младог радника, која је стоички одолевала све до 70. минута, када је Лука Петровић донео нову предност екипи тренера Душана Ђорђевића.

Тријумф “црвених” је са два поготка у завршних десет минута сусрета “оверио” Младен Ристић, комплетиравши тако свој хет-трик на овој утакмици.

Наши кадети јесењу полусезону у Првој кадетској лиги ФСРЗС завршавају на солидној четвртој позицији са 34 освојена бода.

Пионири су убедљивом победом у Баљевцу осигурали прво место на табели пред одлазак на зимску паузу.

Ученици Душана Николића до врха су напунили мрежу екипе Космета, а истакли су се двоструки стрелци Ракићевић и Ранковић, док су по једном мрежу противника погађали Живадиновић, Сремчевић, Савић и Петронијевић.

Иза наших пионира је заиста импресивна полусезона у Шумадијско-рашкој лиги, коју завршавају на лидерској позицији са шеснаест победа и само једним поразом у седамнаест одиграних утакмица, и уз чак 96 датих и 14 примљених голова.