Од потенцијалног дебакла до часног пораза на северу Бачке

Мало је фалило па да Шумадинци доживе потпуни бродолом на северу Бачке. Иако је домаћи ТСЦ у једном моменту имао чак четири гола предности, Дудићеви изабраници су борбеном и нападачки знатно конкретнијом игром у последњих пола сата утакмице успели да потенцијални дебакл претворе у частан пораз.

Питање победника практично је решено у првих петнаест минута утакмице, колико је екипи тренера Жарка Лазетића требало да стекне капитал од три гола. Шумадинцима је дуго требало да се опораве од овог шока, што показује и промашени једанаестерац у завршним минутима првог полувремена. Тек уласком неколицине свежих играча са клупе на старту другог полувремена Крагујевчани су живнули и почели да топе резултатски заостатак, али прекасно да ухвате сламку спаса.

Све је од самог старта кренуло по злу за чету тренера Феђе Дудића, која је већ после шест минута игре морала поново да креће са центра. Млади Бојан Аџић је изгубио лопту на средини терена, што је најбољи стрелац ТСЦ-а ове сезоне Александар Ћирковић вешто искористио да упосли Сашу Јовановића, који из другог покушаја успева да матира Лековића.

Само четири минута касније било је 2:0 за домаћи тим. Голман Илић је испуцао лопту на половину Радничког ка Ћирковићу, који успева да је дотури усамљеном Ђаковцу, коме није било тешко да из непосредне близине савлада немоћног Лековића.

Није ту био крај “блицкригу” Тополчана, који у 15. минуту стижу и до трећег гола. И овога пута је све кренуло од двоструког асистента Ћирковића. Управо је он извео корнер после којег је Лековић готово рефлексном реакцијом зауставио прилично незгодан Пејићев ударац главом, али се лопта на његову несрећу одбила до Стојића, коме је преостало само да је пошаље у небрањени део мреже.

Солидан ударац младог Милана Алексића са двадесетак метара у 22. минуту наговестио је излазак Крагујевчана из стања шока, мада је домаћин само пар минута касније пропустио лепу прилику да преко Пантовића увећа већ прилично високу предност. Ипак, покушај лоб ударца некадашњег голгетера београдског Вождовца осујетио је опрезни Стојан Лековић.

Ко зна какав би био даљи ток утакмице да је Милутин Видосављевић искористио барем једну од три колосане шансе у смирај првог полувремена. Као да је водећи стрелац “црвених” сву муницију потрошио на претходној утакмици против лучанске Младости у којој је постигао два поготка, тек данас на “ТСЦ арени” гол га једноставно није хтео.

Прву у низу прилика да ублажи заостатак свог тима Видосављевић је пропустио у 32. минуту, када није казнио једну од ретких грешака дефанзиваца ТСЦ-а након успелог пресинга Крагујевчана. Десетак минута касније судија Павле Томић је досудио казнени ударац за крагујевачки тим, након што је лопта после шута Алексића погодила у руку стрелца трећег гола за екипу ТСЦ-а Немању Стојића. Управо је Видосављевић био тај који је на себе преузео одговорност да изведе казнени ударац и мада се у досадашњем делу првенства показао као сигуран пеналџија (4/4) овога пута није имао среће. Лопта је погодила стативу и одбила се натраг најбољем стрелцу “црвених”, који је у силној жељи да поправи утисак након промашеног једанаестерца погађа у главу голмана ТСЦ-а Илића. Тако је домаћин уз доста среће успео да сачува капитал од три гола предности пред одлазак на одмор.

Покушао је Дудић са пар измена да “продрма” свој тим у наставку утакмице и таман када се учинило да је Раднички мало живнуо уследио је нови хладан туш. Лопта је у гужви пред голом крагујевачког тима погодила у руку Ћосића, након чега је судија Томић по други пут на утакмици показао на креч. За разлику од Видосављевића, Ифет Ђаковац је био непогрешив са једанаест метара и својим другим поготком на утакмици увећао је предност ТСЦ-а на недостижних 4:0.

Иако суочени са већ извесним поразом, Шумадинци су наставили да се боре и покушавају да ублаже сада већ озбиљан резултатски дефицит. Није прошло дуго пре него што је Сали Вижђи на асистенцију Видосављевића успео да савлада Вању Илића.

Улио је Вижђијев погодак додатно самопоуздање Дудићевој армији, која је наставила да јуриша ка голу чини се помало “уљуљканог” домаћина, који је очигледно веровао да ће огроман резултатски заостатак деморалисати њиховог ривала. Након што је Глушчевић ударцем са ивице казненог простора у 78. минуту изненадио Симића, који је у међувремену заменио повређеног Илића на голу домаће екипе, преполовио заостатак крагујевачког тима, изабраницима тренера Жарка Лазетића постало је јасно да Крагујевчани немају намеру да се тако лако помире са поразом.

Штавише, прелеп погодак талентованог Николе Букумире, његов први у сениорском тиму Радничког 1923, у првом минуту судијске надокнаде за тренутак је довео већ извесну победу ТСЦ-а у питање, али времена за неке значајније резултатске обрте једноставно није било.

После овог пораза, првог у плеј-оф фази Моцарт Бет Суперлиге, фудбалери Радничког 1923 су остали на четвртој позицији суперлигашке табеле, с тим што им је петопласирани Чукарички након данашње победе над Војводином у Новом Саду пришао на само два бода заостатка.

Већ за викенд “црвене” очекује наставак борбе за Европу и још једно тешко гостовање, овога пута Црвеној звезди, која је недавно осигурала седму узастопну титулу. Ова утакмица игра се у недељу, 12. маја, од 18.30 часова на стадиону “Рајко Митић” у Београду.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 4:3 (3:0)

БАЧКА ТОПОЛА
“ТСЦ арена”.
Судија: Павле Томић (Београд).
Помоћници:
Новак Новаковић, Милош Мишкељин (обојица из Београда).
Стрелци: Јовановић у 6, Ђаковац у 10 и 56. (из једанаестерца) и Стојић у 15. минуту за ТСЦ, а Вижђи у 61, Глушчевић у 78. и Букумира у 90+1. минуту за Раднички 1923.

ТСЦ: Илић (од 64. Симић), Ђорђевић, Стојић, Крстић, Цветковић, Пејић (од 81. Антонић), Радин (од 72. Вулић), Ђаковац, Ћирковић, Јовановић (од 81. Ракоњац), Пантовић (од 72. Милосављевић). Тренер: Жарко Лазетић.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Аџић (од 46. Ћосић), Шербечић, Митровић, Дадић, Ристић, Зорић (од 62. Букумира), Алексић (од 46. Вижђи), Ђурић (од 46. Глушчевић), Бевис, Видосављевић (од 62. Ивеља). Тренер: Феђа Дудић.