Митровић покварио пролећну премијеру Крагујевчана

Фудбалери Радничког 1923 поразом су започели други део сезоне у Линглонг Тајер Супер лиги Србије. Предвођени новим шефом стручног штаба Ненадом Лалатовићем, који је данас имао “ватрено крштење” на клупи крагујевачког суперлигаша, “црвени” су на свом “Чика Дачи” поражени од новосадског Пролетера са минималних 0:1 (0:0).

Ни солидна посета на трибинама стадиона “Чика Дача”, ни огромна енергија коју је Ненад Лалатовић емитовао скачући поред аут линије и бодрећи своје играче током свих деведесет минута сусрета, нису спречили још једно разочарење у режији фудбалера Радничког 1923. Био је довољан један тренутак непажње, па да Крагујевчани крену путем без повратка.

Сам почетак утакмице је поприлично обећавао. Немања Томић је након непуна три минута игре дигао крагујевачку публику на ноге снажним ударцем са дистанце. Лопта је прохујала изнад пречке, а фудбалски виртуоз из срца Шумадије је за овај покушај награђен аплаузом.

Два минута касније гужва пред голом Радничког. Илић је био у скоку, али га је лопта само “очешала” по глави и завршила у ногама играча крагујевачког тима.

Прва шанса из категорије стопостотних виђена је у 7. минуту пред голом Новосађана. Претходила јој је лоша процена одбране гостујућег тима, након које се Томић нашао у “очи у очи” са голманом и капитеном Пролетера Николом Петрићем, који је сјајно одреаговао у овој ситуацији и сачувао резултатски егал својој екипи.

Период петнаестоминутног тактичког надмудривања који је потом уследио прекинуо је Вукасовић снажним ударцем са двадесетак метара, који је задао доста проблема голману крагујевачког тима Огњену Лукићу.

Бележимо потом још један покушај фудбалера Пролетера са дистанце. Овога пута “тукао” је Огњен Митровић, али је Лукић поново потврдио статус једног од најбољих српских голмана млађе генерације.

Били су то уједно и најинтересантнији детаљи у прилично динамичних, али недовољно садржајних првих 45 минута сусрета.

Прво узбуђење у наставку утакмице приредио је Никола Нинковић. Некадашња нада београдског Партизана и дугогодишњи фудбалски интернационалац, који се јесенас вратио у српски фудбал након петогодишње “печалбе” у Италији, добро је прошао по левој страни, а онда малтене из мртвог угла покушао да изненади добро постављеног Лукића.

Ништа се значајније на терену није дешавало све до 73. минута, када је леви бек Пролетера Огњен Митровић ухватио одбрану Радничког 1923 на спавању и прецизним хицем искоса са леве стране погодио супротан угао Лукићевог гола.

Само три минута касније Нинковић је имао прилику да дотуче грогиране Крагујевчане, али је са шест-седам метара шутирао преко гола. Потом је најбољи стрелац Новосађана Стефан Томовић одапео стрелу са двадесетак метара, али је лопта завршила пола метра од циља.

Кренули су Шумадинци у финишу утакмице у потпуну опсаду гола новосадског тима и мало им је недостајало па да у 90. минуту стигну до изједначења. Након центаршута Варјачића са десне стране, резервиста Максимовић је закачио лопту главом, али се Петрић извио колико је дуг и спречио да она заврши у његовој мрежи.

На другој страни, Лазар Којић је у судијској надокнади времена имао прилику да стави тачку на победу свог тима, али је из изгледне позиције пребацио гол Крагујевчана

Био је ово четрнаести пораз “црвених” у сезони, којим су остали приковани за зачеље табеле са шеснаест освојених бодова.

Фудбалере Радничког 1923 наредног викенда очекује гостовање лидеру на табели, екипи београдског Партизана.

РАДНИЧКИ 1923 – ПРОЛЕТЕР 0:1 (0:0)