Мирић најавио успешно пролеће

Фудбалери Радничког 1923 победом су отворили пролећни део сезоне у Првој лиги Србије. Изабраници тренера Александра Линте су на веома неугодном гостовању панчевачком Железничару успели да дођу до целог плена поготком искусног Марка Мирића у 56. минуту – 1:0 (0:0).

Расквашен терен стадиона “Младост” у Панчеву спречавао је Крагујевчане да у потпуности развију своју игру кратких пасова, мада су у већем делу утакмице ипак имали теренску иницијативу и лопту у свом поседу. Домаћа екипа Железничара, појачана неколицином искусних играча суперлигашког квалитета, још једном је показала да је изузетно чврст и незгодан противник који игра конкретно и једноставно, и мало јој је недостајало да озбиљно уздрма лидера прволигашког каравана.

Шеф струке Шумадинаца Александар Линта изненадио је свог колегу на клупи Железничара Драгана Аничића стартном поставом без класичног шпица. Улога најистуренијег играча у крагујевачком тиму додељена је Марку Мирићу, који је током припремног периода показао завидно голгетерско умеће. Испоставило се то као прави потез стратега Крагујевчана, с обзиром да је управо Мирић донео “црвенима” сва три бода са овог гостовања.

Први ударац у оквир гола упутили су домаћи преко Зорице у 6. минуту, али је то био лак плен за младог Огњена Лукића, иначе дебитанта на голу Радничког 1923 у званичним утакмицама.

Покушао је потом да узврати Мирић на другој страни, али је његов ударац главом завршио ван оквира гола.

Брз напад извели су фудбалери Железничара у 19. минуту, међутим, Лукић је успео да покупи лопту испред захукталог Савановића.

Само минут касније, нова опасност пред голом Крагујевчана. Млади Конатар је центрирао са леве стране, Савановић успео да прихвати лопту у срцу шеснаестерца Радничког 1923, али је уследио млак завршни ударац.

Био је то период игре у коме је домаћин био нешто агилнији, али далеко од тога да су “црвени” били у подређеном положају.

До краја првог дела сусрета бележимо још покушај капитена Радничког 1923 Стевана Ковачевића са дистанце, који је завршио преко гола, као и слободњак Немање Томића са раздаљине од неких 25 метара, када је лопта “фијукнула” изнад пречке.

Доста среће имали су ученици тренера Александра Линте на самом старту другог полувремена, тачније у 47. минуту. После прекида који је извео Јовановић, Станић је ударцем из прве уздрмао стативу, да би опасност пред голом “црвених” у потпуности отклонио Марко Мирић, избацивши лопту у корнер.

Казна за овај промашај Панчевце је стигла у 56. минуту. Томић је извео ударац из угла, штопер Крагујевчана Стефан Филиповић вратио лопту пред гол домаћина, где се најбоље снашао Мирић и полуволејом је сместио у мрежу, за радост момака из срца Шумадије.

Овај гол је у извесној мери сасекао играче Железничара, али далеко од тога да их је деморалисао у намери да узврате ударац Шумадинцима.

Тако се у 65. минуту Зорица нашао у изгледној позицији пред голом Крагујевчана, али је поприлично лоше циљао.

У 74. минуту истакао се млади чувар мреже Радничког 1923 Огњен Лукић, који је сјајно одреаговао у два наврата, најпре након силовитог ударца Миркова из прекида са ивице шеснаестерца, а потом и приликом покушаја искусног Сикимића.

Лепу прилику да отклони све дилеме по питању победника овог сусрета имао је Владимир Ћировић у 81. минуту, када је после трка по левој страни упутио оштар ударац у ближи угао, али се истакао голман панчевачког прволигаша Марко Кнежевић.

Последњи детаљ вредан пажње био је покушај високог Томовића главом у надокнади времена, недовољно за промену резултата.

Раднички 1923 је након овог тријумфа увећао бодовну предност у односу на другопласирани Кабел, који је на пролећној премијери поражен од Дубочице у Лесковцу са минималних 0:1. Крагујевчани сада имају 43 бода, док су Новосађани остали на 35 сакупљених бодова.

Наредног викенда “црвене” очекује пролећна премијера на “Чика Дачи”, у сусрету са лесковачком Дубочицом.

ЖЕЛЕЗНИЧАР – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:0)