Миликић осигурао победу у првој провери

У првој контролној утакмици у оквиру припрема за почетак нове сезоне, екипа Радничког 1923 савладала је као гост екипу Јагодина Табане резултатом 3:1.

На слици: Филип Миликић, стрелац трећег поготка за Раднички 1923

Играло се три пута по 35 минута. Почетак утакмице припао је домаћој екипи, која је преко Николића, односно Стојановића пропустила две одличне шансе да дође до предности.

Након пропуштених прилика Јагодине, Раднички је преузео конце игре. Александар Поповић је после одличне соло акције по левој страни асистирао ка Огњену Илићу, који је погодио за 1:0.

У 60. минуту Томислав Тодоровић је лепо лобовао Јовановића, па је Раднички повео са 2:0.

Домаћин је само успео да преполови предност наше екипе голом Луке Милисављевића са 16 метара, да би дебитант из омладинског погона Филип Миликић поставио коначан резултат 3:1, у последњим тренуцима сусрета после грешке голмана домаћег тима.

Наредну припремну утакмицу наша екипа одиграће у среду, 10. јула у Пожеги против српсколигаша Слоге.

ЈАГОДИНА ТАБАНЕ – РАДНИЧКИ 1923 1:3

ЈАГОДИНА
Стадион: Градски
Гледалаца: 200.
Судија: Борко Мијајловић (Јагодина)
Стрелци: Милисављевић у 70. минуту за Јагодину Табане, Илић у 23, Тодоровић у 60, Миликић у 90. минуту за Раднички 1923.

ЈАГОДИНА ТАБАНЕ: Јовановић, Јованчић, Горчић, Сујић, Маринковић, Д. Младеновић, Петковић, Н. Младеновић, Николић, Стојановић, Мићуновић. Играли су још: Динић, Марковић, Митић, Ђолић, Јанушевић, Станковић, Милисављевић.

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Марковић, Здравковић, Рађен, А. Поповић, Грбовић, Стевановић, Илић, Жерађанин, Крстовић, Панич. Играли су још: Раичевић, Варјачић, Петровић, Миликић, Алексијевић, Видовић, Ковачевић, Тодоровић, В. Поповић.