Максимовић пробио “оклопнике”

Фудбалери Радничког 1923 уписали су и другу победу на гостовањима ове сезоне, пошто су данас славили у Смедереву против истоименог домаћина, у утакмици 20. кола Прве лиге Србије – 1:0 (0:0). “Црвени” су одиграли изузетно дисциплиновано и борбено, чак и у тренуцима када су имали играча мање на терену, па су на крају заслужено дошли до целог плена.

Крагујевачки прволигаш се дефинитивно налази у успону форме. Након победе над Бачком у среду на “Чика Дачи”, фудбалери Радничког 1923 данас су дошли до сва три бода и на гостовању великом ривалу, екипи Смедерева.

Судар Крагујевчана и Смедереваца очекивано је донео једну прилично тврду, такмичарску утакмицу, без превише прилика за гол. Ипак, чини се да је крагујевачки тим био конкретнији и бољи у већем делу сусрета, због чега је награђен тријумфом.

Први је домаћем голману Жарку Трифуновићу припретио Стеван Ковачевић опасним ударцем са дистанце у 5. минуту, који је прохујао тик поред стативе.

У 21. минуту одличну акцију Крагујевчана пропустио је да крунише Огњен Илић, чији је шут са десетак метара крајњим напором успео да заустави Трифуновић.

До одласка на одмор није било већих узбуђења, да би по повратку из свлачионице “црвени” заиграли још одлучније у намери да дођу до поготка, у чему су коначно и успели у 53. минуту. Ковачевић је убацио лопту пред гол Смедереваца, а смушену реакцију дефанзиваца домаћег тима искористио је агилни Максимовић и својим другим поготком у сезони донео велику радост “Црвеним ђаволима”, који су и на овом гостовању здушно бодрили своје љубимце.

После примљеног поготка Смедеревци су заиграли ангажованије, нарочито после 72. минута и искључења Стефана Филиповића због другог жутог картона. Ипак, бројчану предност тим Небојше Вучићевића није успео да материјализује, будући да су Крагујевчани дисциплинованом и пожртвованом игром успели да одоле свим атацима противника, па су се на крају у срце Шумадије вратили са сва три освојена бода.

СМЕДЕРЕВО 1924 – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:0)

СМЕДЕРЕВО
ФК Смедерево
Гледалаца: 1 000
Судија: Данило Николић (Ловћенац)
Помоћници: Александар Владић (Шид), Петар Радић (Нови Сад)
Стрелац: Максимовић у 53. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Рнић, Ђорђевић (Смедерево), Максимовић, Ковачевић, Петровић, Никодијевић, Филиповић (Раднички 1923)
Црвени картон: Филиповић (Раднички 1923) у 72. минуту

СМЕДЕРЕВО 1924: Трифуновић, С. Марковић (од 59. Илић), Стојковић, Мирков, Ђаковић, Мршуља, Рнић, Станимировић, Јовковић, Басрак, Бајић (од 59. Ђорђевић).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Петровић, Здравковић, Филиповић, Варјачић, Мијатовић, Видовић (од 90. В. Поповић), Ковачевић, Илић (од 75. Рађен), Максимовић (од 66. Грбовић), Никодијевић.

Након две победе у низу, фудбалери Радничког 1923 “скочили” су на 11. место прволигашке табеле са 25 бодова, колико има и десетопласирани Кабел.

И у наредном, 21. колу, Крагујевчани ће гостовати, овога пута трећепласираном Металцу у Горњем Милановцу.