Магични Раднички доакао Графичару

Велику победу извојевали су фудбалери Радничког 1923 на гостовању водећем Графичару, у заосталој утакмици 13. кола Прве лиге Србије – 2:0 (0:0). “Црвени” су заблистали на можда и најтежем гостовању у јесењем делу сезоне, запушивши уста свима који су сумњали у ове момке и њихов квалитет.

Баш онда када је најтеже, изабраници Дарка Војводића показали су да су прави и да могу много боље у односу на оно што су приказивали на неким пређашњим утакмицама. Дуго су Крагујевчани чекали на прву “тројку” у гостима и коначно су успели да до ње дођу, и то против екипе са најбољим учинком на домаћем терену у досадашњем делу такмичења.

Било је очито да су наши момци у ову утакмицу ушли врло храбро и одлучно, очигледно решени да коначно покажу од каквог материјала су саткани. Тренер Војводић је направио само једну измену у односу на тим који је супротставио Земуну протеклог викенда. У стартну поставу је уместо Тодоровића уврстио Слађана Никодијевића, што се испоставило као прави потез, будући да се стамени центарфор за указано поверење реванширао поготком.

Први је голману Графичара Савићу запретио Ђорђе Максимовић после ударца главом на почетку 8. минута. Исти играч се у 26. минуту нашао у стопостотној шанси после неспретне реакције одбране Графичара, али је Савић успео да одбрани његов ударац. У наставку акције шутирао је Миленковић, међутим, био је непрецизан.

У 34. минуту бележимо још једну лепу акцију нашег тима. Пожртвовани Мијатовић је упутио повратну лопту ка Максимовићу, а он је пропустио до Никодијевића, чији је ударац са ивице казненог простора завршио у рукама Савића.

И поред знатно боље и конкретније игре Крагујевчана, на одмор се отишло без голова.

У наставку, први су запретили домаћи преко Фићовића, али био је то лак плен за голмана и новог капитена Радничког Лазара Раичевића. Недуго затим домаћи су постигли погодак, али је он оправдано поништен због офсајда.

У 72. минуту виђена је једна спорна ситуација у казненом простору Графичара после судара голмана домаћег тима Савића и Лазара Петровића, али је судија Никитовић проценио да ту нема елемената за најстрожу казну.

И онда долазимо до 79. минута, када је наш тим стигао до вођства. Максимовић је лепом параболом упослио Варјачића, који је главом пребацио лопту на другу стативу, где је утрчао Никодијевић и снажним трзајем главом послао лопту у мрежу.

Овај гол је потпуно шокирао домаће, па није ни чудо што је три минута касније Станојев умало савладао свог чувара мреже. Запретио је потом и Рађен после корнера главом, али није био прецизан.

Дошао је затим 88. минут, када је Ћировић проиграо Максимовића, он заобишао голмана Савића, коме није преостало ништа друго осим да сруши младог нападача Радничког и тако начини прекршај за најстрожу казну. Лопту на креч је наместио Варајчић, који је успео да надмудри чувара мреже Графичара и свом тиму обезбеди недостижну предност.

ГРАФИЧАР – РАДНИЧКИ 1923 0:2 (0:0)

БЕОГРАД
“Рајко Митић”.
Гледалаца: 500.
Судија: Иван Никитовић (Љубић)
Помоћници: Драган Перановић (Шајкаш), Иван Микалички (Зрењанин).
Стрелци: Никодијевић 79. и Варјачић у 89. минуту (к.у.) (Раднички 1923).
Жути картони: Миленковић, Ћировић (Раднички 1923).

ГРАФИЧАР: Савић, Станојев, Конатар, Стојић, Мркела (од 66. Марјановић), Гаврић, Маронг (од 82. Ђорђевић), Дабић, Ераковић, Фићовић, Кукуличић (од 78. Пановић).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Рађен, Мијатовић, Петровић, Филиповић, Видовић, Алексијевић, Варјачић, Максимовић (од 90. А. Поповић), Миленковић (од 83. Ћировић), Никодијевић (од 90. В. Поповић).

Наш тим је са ова три бода напредовао за два места на табели и тренутно је једанаести са 19 освојених бодова.

Овим гостовањем фудбалери Радничког 1923 ставили су тачку на прву половину лигашког дела сезоне. Већ за викенд чету Дарка Војводића очекује узвратно гостовање екипи Радничког у Пироту.