Крагујевчани немоћни у дуелу са расположеним лидером

Фудбалери Радничког 1923 нису успели да избегну пораз на гостовању лидеру Линглонг Тајер Супер лиге Србије, београдском Партизану. “Црно-бели” су славили са 2:0 (2:0) и тако задржали пет бодова предности у односу на другопласирану Црвену звезду, док су Крагујевчани након још једног у низу пораза остали приковани за само дно супелигашке табеле.

Партизан је од самог почетка утакмице кренуо да плете мрежу око гола крагујевачког тима. “Црвени” су успешно одолевали све до 18. минута, када је најбољи стрелац Супер лиге Рикардо Гомеш својим јубиларним двадесетим поготком у сезони “откључао браву” Шумадинаца.

Четири минута касније Милош Јојић пропушта идеалну прилику да увећа предност “црно-белих”. Остао је некадашњи српски интернационалац након центаршута Рикарда Гомеша сам као дух на другој стативи, али је његов ударац главом завршио изнад гола.

Могао је лидер Супер лиге врло брзо да буде кажњен за овај промашај. Немања Томић је извео корнер, голман Партизана Немања Стевановић погрешно је проценио лет лопте, која је на крају “очешала” Варјачића и завршила у гол-ауту.

Лепо су домаћи комбиновали у 27. минуту. Натхо је упослио Јојића, а он главом пребацио лопту до Менига, који је покушао атрактивно “штиклом” да савлада Лукића, али је промашио читаву лопту.

Још лепша акција “црно-белих” виђена је у 34. минуту. Саничанин је искористио “рупу” у одбрани Радничког 1923 да проигра Менига, који петом одлаже лопту до Терзића, али голман Радничког 1923 Огњен Лукић скида “зицер” младом фудбалеру Партизана.

Нису Крагујевчани успели поштено ни да предахну после ове акције Партизана, а већ је био 2:0. Јојић је одиграо дупли пас са Менигом на ивици казненог простора, а потом снажним и прецизним ударцем левом ногом “поцепао” мрежу Крагујевчана.

Није ни ту био крај узбуђењима пред голом Радничког 1923 у првих 45 минута сусрета. Натхо је у 38. минуту одузео лопту Андрићу, потом је Рикардо Гомеш још једном “штиклом” ефектно проиграо Јојића испред кога је у последњем моменту уклизао Пишчевић.

Имали су и Крагујевчани једну обећавајућу акцију у самом финишу првог полувремена, када је Саша Јовановић малтене са саме гол-аут линије успео да пошаље повратну лопту ка Убипарипу, чији је ударац успешно изблокирао Синиша Саничанин.

Искусни нападач Радничког 1923 поново се нашао у центру пажње почетком другог дела утакмице, када му је због непрописног старта над штопером Партизана Игором Вујачићем судија Радаковић доделио директан црвени картон. Бунили су се Шумадинци на ову одлуку главног арбитра сматрајући да је престрога, али су њихови протести били узалудни.

Наставак утакмице протекао је у релативно мирнијем тону. Крагујевчани су са десеторицом играча на терену још више “згуснули” одбрану, док су “црно-бели” покушавали да се буквално ушетају у гол Радничког 1923.

Изузев ударца Јевтовића са дистанце у завршници сусрета који није озбиљније угрозио Лукића, није било превише интересантних детаља у других 45 минута.

Био је ово четврти узастопни, а укупно петнаести пораз фудбалера Радничког 1923 у текућој сезони, који их оставља на зачељу табеле са шеснаест освојених бодова.

Сада је пред изабраницима тренера Ненада Лалатовића серија кључних утакмица које ће одредити њихову судбину у суперлигашкој конкуренцији. Већ у петак “црвени” ће угостити београдски Вождовац, потом следи гостовање Новом Пазару, а одмах затим и комшијски дерби са Металцем на “Чика Дачи”.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923  2:0  (2:0)