Ковачевић пресудио бившем клубу

Три бода велика као кућа донели су фудбалери Радничког 1923 са гостовања једном од главних конкурената у борби за опстанак, екипи Новог Пазара. У једној борбеној, такмичарској утакмици, са доста тензија како на самом терену, тако и на трибинама, питање победника решено је средином другог полувремена, када је доскорашњи члан суперлигаша са Јошанице Никола Ковачевић ефектним волеј ударцем донео злата вредан тријумф крагујевачком тиму – 1:0 (0:0).

Отишли су Крагујевчани у град на Јошаници свесни да их чека паклена атмосфера и дуел за изузетно мотивисаним ривалом, коме буквално “гори под ногама”. На све то, фудбалери Радничког 1923 нису могли да рачунају подршку својих највернијих навијача “Црвених ђавола”, којима је из тобожње безбедоносних разлога забрањен организован долазак на ову утакмицу.

Упркос свим овим отежавајућим околностима, изабраници тренера Ненада Лалатовића су храбром, борбеном и надасве дисциплинованом игром успели да пронађу пут до изузетно вредних бодова, чиме су направили огроман корак ка опстанку у суперлигашком друштву.

Од момента када је судија Лазар Лукић дао знак за почетак утакмице, Пазарци су кренули у жесток јуриш ка голу крагујевачког тима. Тамнопути Ибрахим је на истеку 8. минута упутио прилично оштар и незгодан ударац искоса са леве стране, голман Радничког 1923 Огњен Лукић није баш најсигурније одреаговао, али срећом у његовој близини није било играча у плавим дресовима који би овај “отпадак” могли да сместе у мрежу.

Узвратили су Крагујевчани у 12. минуту, када се након прекида у шанси пред голом Новог Пазара нашао штопер Гајић, али није успео да захвати лопту на идеалан начин.

Уздахнули су навијачи Новог Пазара у 23. минуту, када је после одличног центаршута Јоксимовића са леве стране, Ратковић са ивице петерца главом шутирао поред гола. Бележимо потом и одличну изведену контру домаћих на истеку пола сата игре, као и покушај главом корпулентног Чечарића минут касније, који нису донели промену резултата.

Доста полемике изазвао је детаљ из 32. минута, када је судија Лазар Лукић поништио гол Саше Јовановића због наводног прекршаја Воје Убипарипа који му је претходио. Бунили су се фудбалери у црвеним дресовима, али је Лукић остао непоколебљив у својој одлуци.

Наизглед не превише опасан ударац главом Лончара са ивице шеснаестерца у 41. минуту задао је доста проблема Огњену Лукићу, који је крајњим напором пребацио лопту преко пречке. Голман крагујевачког суперлигаша одлично је одреговао и пар минута касније, када је након великог кикса Љубише Пецеља спречио Стефана Димића да донесе вођство домаћем тиму. Била је то уједно и највећа прилика за промену резултата у првих 45 минута сусрета.

Саша Јовановић је на старту другог полувремена опробао свој ударац са дистанце, док је на другој страни Зимоњић након доброг продора по левој страни упутио прилично лошу повратну лопту ка својим саиграчима из тима.

Само два минута касније Ибрахим је серијом вештих дриблинга избацио из тежишта Николу Андрића, да би потом гађао ближи угао Лукићевог гола, али је голман крагујевачког тима поново био на висини задатка.

Још једна добра акција домаћих по левој страни виђена је у 62. минуту. Ибрахим је проиграо Димића, који је покушао да пошаље лопту у само средиште казненог простора Радничког, где није било никог од његових саиграча. На крају је ова обећавајућа акција “плавих” са Јошанице окончана рагби ударцем Влајковића.

У јеку иницијативе Пазараца, Крагујевчани стижу до вођства. Милисављевић је сјајно пробио по левој страни, а затим упутио одличан центаршут на другу стативу ка Николи Ковачевићу, који из прве хвата волеј и цепа мрежу домаћег тима – 1:0 за “црвене”.

Ковачевићев погодак приморао је фудбалере Новог Пазара да појачају притисак ка голу гостију из срца Шумадије. Прво је Чечарић у 71. минуту после прекида покушао да донесе изједначење свом тиму, да би потом и Павишић запретио са дистанце, међутим, без успеха.

Голман Радничког 1923 Огњен Лукић поново се истакао у финишу утакмице, када је најпре осујетио прилично незгодан покушај Мујезиновића са 18 метара, да би потом сјајно реаговао након слободног ударца Влајковића.

Минут пре краја регуларног дела утакмице крагујевачки суперлигаш остаје са десеторицом играча на терену, пошто је Пишчевић зарадио други жути картон. Минут касније срећа је била на страни Крагујевчана, након што је лопта после ударца Павишића погодила спољни део стативе.

И онда су кренули немили догађаји на терену, који су ставили велику мрљу на ову до тог тренутка јако коректну утакмицу. Све је почело након прекршаја над Милисављевићем на средини терена, када је Филип Павишић изгубио живце и на прилично груб начин, готово у кечерском стилу, повукао фудбалера Радничког 1923 за дрес. Уследило је право комешање на терену, у клинчу су се у једном тренутку нашли малтене сви играчи оба тима, а уље на ватру доливале су присталице Новог Пазара, које су почеле да убацују разноразне предмете на терен, укључујући и ишчупане столице са трибина.

Уследио је прекид који је потрајао неких десетак минута, а у међувремену је судија Лукић сасвим оправдано показао Павишићу пут у свлачионицу.

Након што је утакмица коначно настављена, Вељко Трифуновић је пропустио идеалну прилику да у контранападу “печатира” тријумф свог тима. Непосредно пред последњи звиждук судије Лукића, Влајковић је још једним покушајем из слободног ударца загрејао дланове Огњена Лукића, који уз стрелца победоносног поготка Николу Ковачевића сноси највеће заслуге за овај тријумф екипе из срца Шумадије.

Поједини навијачи Новог Пазара никако нису могли да се помире са поразом свог вољеног тима, па су и по завршетку утакмице наставили да разноразним предметима засипају играче и чланове стручног штаба Радничког 1923 и права је срећа што нико од њих није озбиљније повређен након ове канонаде са трибина.

Крагујевчани су са ова три бода направили огроман искорак ка опстанку у највишем рангу такмичења, али далеко од тога да су пребринули све бриге око очувања суперлигашког статуса.

Наредно коло доноси још један важан дуел за изабранике тренера Ненада Лалатовића, овога пута са екипом Металца из Горњег Милановца, која се такође налази у опасној зони, са истим бројем бодова (22), али и утакмицом мање у односу на крагујевачки тим. Ова утакмица на програму је у понедељак, 7. марта, од 14 часова на стадиону “Чика Дача”.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ 1923  0:1 (0:0)

НОВИ ПАЗАР
Градски.
Гледалаца: 2 000.
Судија: Лазар Лукић (Београд).
Помоћници: Драган Богићевић, Бојан Бановић (обојица из Београда).
Стрелац: Н. Ковачевић у 66. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Делимеђац, Зимоњић (Нови Пазар), Пецељ, Н. Ковачевић, Пишчевић, Лукић, Гајић (Раднички 1923).
Црвени картони: Пишчевић у 89. минуту (Раднички 1923), Павишић у 90. минуту (Нови Пазар).

НОВИ ПАЗАР: Кукић, Влајковић, Зимоњић, Павишић, Јоксимовић, Лончар, Делимеђац (од 57. Јокић), Чечарић (од 76. Максимовић), Ибрахим, Димић, Ратковић (од 76. Мујезиновић). Тренер: Томислав Сивић.

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Андрић, Пецељ, Н. Ковачевић, Гајић, М. Видовић, Пишчевић, Милисављевић, Мирић (од 81. Варјачић), Јовановић (од 90. Трифуновић), Убипарип (од 76. Максимовић). Тренер: Ненад Лалатовић.