Ковачевић и Лукић режирали тријумф

У премијерној утакмици шестог кола плеј-оф фазе Прве лиге Србије, фудбалери Радничког 1923 данас су на „Чика Дачи“ победили екипу Златибора из Чајетине са 2:0 (0:0). У једној отвореној и занимљивој утакмици, одиграној по не баш идеалним временским условима, Крагујевчани су до победе дошли головима Стевана Ковачевића и Јована Лукића у самом финишу сусрета.

По други пут у овој сезони, Раднички 1923 је успео да пронађе добитну комбинацију у сусрету са јако добром екипом из Чајетине, која је јесенас освојила цео плен на „Чика Дачи“. Изабраници Дејана Николића дуго су тражили начин да откључају браву свог ривала, који се зналачки бранио и опасно претио из контранапада. На крају, „црвени“ су у последњих десетак минута сусрета награђeни за стрпљиву и добру игру, нарочито у другом полувремену, када су били знатно бољи ривал на терену.

Нажалост, лоши временски услови у виду јаких пролећних пљускова негативно су се одразили на посету, али и на квалитет игре у првих 45 минута, будући да је било јако тешко играти по влажном, кишом натопљеном терену.

Све то утицало је да у првом полувремену не буде превише прилика за гол из ранга стопостотних, већ су играчи оба тима углавном покушавали да ударцима са дистанце искористе предности влажног и клизавог терена.

Већ у 3. минуту присталице домаћег тима поскочиле су са својих седишта, када се Тома Тодоровић после асистенције Ковачевића нашао пред голом Златибора, али је у жељи да лобује противничког чувара мреже пребацио читав гол.

Гостима је требало доста времена да се мало ослободе и упуте први ударац у оквир гола Радничког. Учинио је то Вукановић у 15. минуту сусрета, али је лопта завршила у наручју Стефана Васића.

Два минута касније на другој страни узвратио је Ковачевић ударцем са неких тридесетак метара, довољно за аплаузе крагујевачке публике, која је већ у тим тренуцима била приморана да раствори кишобране.

Уследили су покушаји Лукића и Тодоровића, који нису озбиљније угрозили Чупића. Међутим, голман Златибора имао доста је проблема приликом три узастопна корнера која је извео Стеван Ковачевић, у распону од 29. до 31. минута. Раднички је том приликом успео да постигне и гол, који је поништен јер му је претходио контрафаул Петровића.

Расположени Ковачевић је потом још једном покушао ударцем са велике раздаљине да изненади Чупића, али није био прецизан.

У 39. минуту гости су ни из чега могли да стигну до вођства. Лазар Петровић се оклизнуо и промашио лопту, што је искористио Ђокић, који се нашао у стопостотној прилици за гол, али је Васић успео да осујети покушај нападача Златибора.

Само минут касније запретио је на другој страни Тодоровић добрим ударцем са дистанце, да би се у 41. минуту у главној улози нашао Јован Лукић, који се вешто ослободио чувара и упутио оштру лопту пред гол Чајетинаца, где Максимовић није успео да је захвати и проследи у мрежу.

Била је то уједно и последња ситуација вредна пажње у првом полувремену, у коме су се највише истакли тмурни облаци над „Чика Дачом“.

Почетак другог полувремена донео је прижељкивано сунце, али и знатно ангажованију игру домаћег тима. Улазак брзоногог Димитрића унео је неопходну дозу експлозивности у офанзивни ред „црвених“, што се најбоље показало у 52. минуту, када је овај играч после лепе соло акције кратко одиграо до Јована Лукића, који је са неких 5-6 метара удаљености погодио стативу.

Лепо су Крагујевчани комбиновали и у 59. минуту, када је поново Димитрић покушао да упосли овога пута Огњена Илића, који није успео да дође до лопте.

Застао је дах симпатизерима Радничког у 68. минуту, када је Милан Јокић остао сам на неких десетак метара од гола Радничког, али је уместо у мрежу, лопту послао поред гола. Била је то још једна идеална прилика за госте да дођу до почетне предности, која је отишла у неповрат.

Опасно је било и пет минута касније када је Ђокић повукао добру контру, коју је завршио непрецизним ударцем, иако је на пар метара поред себе имао слободног Павловића.

Потом је после прекида покушао и Милановић, али је лопта после његовог ударца главом завршила поред гола.

Само минут касније уследило је узбуђење на другој страни. Варјачић је добро пробио по десној страни и упутио идеалну лопту ка Ђорђевићу, који је у паду шутирао главом, али је голман Чупић рефлексно, попут пантера, успео да се извије и спречи најгори сценарио по његов тим.

Ипак, чувар мреже Златибора ништа није могао да учини у 80. минуту, када је Стеван Ковачевић одмереним и прецизним приземним ударцем са ивице шеснаестерца послао лопту у доњи леви угао за ерупцију одушевљења међу „Црвеним ђаволима“, који су упркос лошим временским условима одржали још једну лекцију из љубави према вољеном клубу.

Гости након примљеног гола нису више имали шта да изгубе, већ су се у потпуности отворили у жељи да што пре дођу до изједначења. Тако се у 82. минуту, после центаршута Тодоровића, Вукићевић нашао у одличној позицији да матира Васића, али био је непрецизан.

Све дилеме око победника данашњег сусрета одагнао је Јован Лукић у 90. минуту. Највећи део посла одрадио је Варјачић, који је поново упутио употребљив центаршут са десне стране, а Лукићу, који је остао сам на другој стативи, није било тешко да савлада Чупића и осигура победу свом тиму.

РАДНИЧКИ 1923 – ЗЛАТИБОР 2:0 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион: „Чика Дача“
Гледалаца: 400
Судија: Ђорђе Максимовић (Инђија)
Помоћници: Александар Владић (Шид), Бошко Божовић (Пирот)
Стрелци: Ковачевић у 80. и Лукић у 90. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Алексијевић (Раднички 1923), Чупић, Живановић, Милановић (Златибор)

РАДНИЧКИ 1923: Васић, Варјачић, Миљуш, Петровић, Здравковић, Алексијевић (од 75. Грбовић), Ковачевић, Максимовић (од 46. Димитрић), Тодоровић, Илић (од 68. Ђорђевић), Лукић.

ЗЛАТИБОР: Чупић, Томковић, Живановић (од 86. Михајловић), Павловић, Ђокић, Јокић, Милановић, Вукићевић (од 83. Глишовић), Тодоровић, Миличић (од 64. Медић), Драгачевић.

Раднички је данашњим тријумфом претекао Металац и задао му „домаћи задатак“ у борби за четврту позицију, која обезбеђује предност домаћег терена у предстојећем баражу.

Последњу утакмицу у плеј-оф фази Прве лиге Србије, фудбалери крагујевачког прволигаша одиграће у суботу, у Ивањици против Јавор Матиса, који је уз ТСЦ осигурао директан пласман у елиту.