Кадети распуцани против Пожаревљана

Кадетска селекција нашег клуба остварила је убедљив тријумф у 17. колу Прве кадетске лиге ФСРЗС, савладавши данас на помоћном терену стадиона „Чика Дача“ екипу Младог радника 1926 са 6:2 (3:2).

Изабраници Душана Ђорђевића успели су да у сусрету са Пожаревљанима поправе утисак након несрећног пораза у Шапцу на пролећној премијери. У изузетно отвореној и ефикасној утакмици са доста преокрета, наш тим је бољом игром у завршници првог и током другог полувремена дошао до заслужене победе.

Сам почетак утакмице није обећавао, пошто су гости у 11. минуту дошли до предности голом Соколовића након правовремене асистенције Јанковића. Раднички је изједначио у 25. минуту поготком Арсенијевића са беле тачке, али је шест минута касније Анђелковић обезбедио гостима друго вођство на утакмици.

Ипак, у завршници првог дела игра екипа тренера Ђорђевића стиже до преокрета. Прво је Тимотијевићу 37. минуту искористио идеалан центаршут Ђорђевића и прецизним ударцем главом поравнао резултат на 2:2, да би у 43. минуту Васић још једну асистенцију веома запаженог Ђорђевића претворио у погодак и тако преокренуо резултат у корист Радничког – 3:2.

Већ у 54. минуту било је 4:2 за домаћи тим. Гвозденовић је упутио приземан ударац са више од двадесет метара, а лопта је на крају одсела у доњем левом углу гостујућег гола.

У 66. минуту Алекса Васић се по други пут уписао у листу стрелаца прецизним ударцем са неких осамнаест метара, да би коначан резултат данашње утакмице на помоћном терену стадиона „Чика Дача“ поставио Тадија Симовић у 82. минуту спретном рекацијом након корнера са леве стране.

РАДНИЧКИ 1923 – МЛАДИ РАДНИК 1926 6:2 (3:2)

Први помоћни терен стадиона „Чика Дача“
Судија: Предраг Симић (Ужице)
Помоћници: Милош Витић, Урош Шаренац (обојица из Ужица)
Стрелци: Арсенијевић у 25. из једанаестерца, Тимотијевић 37, Васић 43. и 66, Гвозденовић 54. и Симовић у 82. минуту за Раднички 1923, а Соколовић у 11. и Анђелковић у 31. за Млади радник 1926
Жути картони: Раковић (Раднички 1923), Ракочевић (Млади радник 1926)

РАДНИЧКИ 1923: Жунић (Благојевић), Новичић, Стаменковић, Гвозденовић (Николић), Марковић, Арсенијевић (Телаловић), Ђорђевић, Милојевић (Симовић), Васић (Гачевић), Радосављевић (Раковић), Тимотијевић (Димитријевић).

МЛАДИ РАДНИК 1926: Новаковић (Јовић), Живојинов (Ј. Перић), Станковић, У. Перић, Пујкиловић, Ракочевић, Миловановић, Цвијовић, Анђелковић, Јанковић, Соколовић (Станчић).

Након седамнаест одиграних кола у Првој кадетској лиги ФСРЗС, наша екипа заузима четврто место на табели са 30 освојених бодова.

Наредног викенда екипу тренера Ђорђевића очекује гостовање ваљевској Будућности Крушик 2014.