Кабел поново бољи од Радничког

У једној од најслабијих партија на “Чика Дачи” ове сезоне, фудбалери Радничког 1923 поражени су од новосадског Кабела у 17. колу Прве лиге Србије – 0:1 (0:1). Једну тврду, такмичарску утакмицу одлучио је детаљ из 33. минута, када је тамнопути Небо затресао мрежу Крагујевчана.

“Црвени” су, нажалост, показали да још увек нису пронашли излаз из тамног вилајета. Победа над Графичарем предстaвљала је само краткотрајни бљесак, након чега је дошао повратак у суморну реалност. Порази против Радничког у Пироту и данас против Кабела вратили су наш тим у опасну зону, далеко од горњег дома.

Треба рећи да је крагујевачки тим данас наступио без Александра Варјачића, који је паузирао због парних картона, док се на последњем тренингу уочи данашње утакмице повредио млади Ђорђе Максимовић. Добра вест је да су се у екипу вратили опорављени Стеван Ковачевић и Немања Здравковић, али ни њих двојица нису успели да помогну свом тиму да дође до позитивног исхода у дуелу са Новосађанима.

Екипа Кабела, која је на старту сезоне добила Раднички са 3:2, ушла је у ову утакмицу отвореног гарда и са два играча у самом шпицу напада. Јасно је да су се Новосађани потајно надали да могу изненадити Крагујевчане, у чему су на крају успели.

Прво полувреме није донело превише узбуђења. “Црвени” су деловали прилично безопасно и безидејно у овој фази утакмице, а вредна помена била је само полуприлика у којој се нашао Слађан Никодијевић, када је са неких једанаест метара главом шутирао ван оквира гола.

Са друге стране, гости су пре водећег поготка створили две добре шансе, прву у 18. минуту, када је добар ударац Јованића са ивице шеснаестерца Раичевић успео да скрене у корнер, а другу у 30. минуту, када је после доброг центаршута Пантелића, Небо пропустио да лопту главом смести у мрежу.

Ипак, млади Нигеријац био је знатно успешнији у 33. минуту, када је после центаршута Говедарице утрчао у казнени простор Крагујевчана и са ивице петерца лопту главом закуцао у мрежу.

Био је то логичан епилог слабе игре Крагујевчана у првом делу сусрета, па је тренер Дарко Војводић већ на старту другог полувремена реаговао увођењем још два играча офанзивних карактеристика, Велимира Поповића и Огњена Илића.

Ипак, ни то није донело жељени бољитак. Покушавали су “црвени” прескакањем средине терена и дугим лоптама на два висока центарфора да што пре дођу до шансе, али је одбрана гостију зналачки одолевала.

Једна од опаснијих ситуација пред голом Новосађана виђена је у 51. минуту. После корнера Ковачевића и карамбола у казненом простору гостију, лопта је дошла до Тодоровића, који је са руба шеснаестерца циљао право у голмана Кабела Вуклиша.

У 68. минуту изненадна шанса указала се Никодијевићу после добијеног дуела са противничким штопером, али је Вуклиш добро реаговао. Недуго затим покушао је и Огњен Илић главом, међутим, није био прецизан.

Поскочили су навијачи Радничког у 84. минуту после сјајног ударца Стефана Грбовића са скоро тридесет метара. Лопта је ишла право под пречку, али је још једном искусни Вуклиш исказао своје голманске квалитете.

Треба рећи да су се Новосађани у другом полувремену више фокусирали на дефанзиву и контранападе, уз тежњу да украду сваки секунд времена. И поред такве опрезне игре, у финишу сусрета пропустили су две-три колосалне прилике да победу учине убедљивијом.

Најпре се Дражић нашао у шанси, а затим је Пантелић у шпринту прошао двojицу фудбалера Радничког и избио сам пред Раичевића, али је у кључном тренутку шутирао поред гола.

У 87. минуту Којичић је умало изненадио свог голмана, док је на другој страни неспоразум Здравковића и Грбовића пропустио да казни Дражић.

У судијској надокнади времена гости нису искористили још две солидне прилике да дођу до другог гола, тако да је на крају остао активан резултат из 33. минута.

РАДНИЧКИ 1923 – КАБЕЛ 0:1 (0:1)

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион:
“Чика Дача”
Гледалаца: 500
Судија: Дејан Трифковић (Београд)
Помоћници: Горан Божовић (Београд), Миодраг Здравковић (Ражањ)
Стрелац: Небо у 33. минуту за Кабел
Жути картони: Тодоровић, Петровић, Илић (Раднички 1923), Србијанац, Којичић, Дражић (Кабел)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Грбовић, Мијатовић, Петровић, Филиповић (од 46. Илић), Здравковић, Видовић, Ковачевић, Иванчевић (од 46. В. Поповић), Тодоровић (од 64. Миленковић), Никодијевић.

КАБЕЛ: Вуклиш, Петрић, Србијанац, Којичић, Кочовић, Говедарица, Петровић, Пантелић, Караћ (од 71. Илић), Небо (од 80. Владић), Јованић (од 62. Дражић).

Раднички 1923 је после овог пораза пао на 14. место са 19 освојених бодова.

Наредног викенда Крагујевчане очекује гостовање екипи Динама у Врању.

МИНУТ ЋУТАЊА ЗА ДРАЖУ МАТИЋА

Пред сам почетак данашње утакмице на “Чика Дачи”, минутом ћутања одата је пошта Дражи Матићу, некадашњем фудбалеру и функционеру крагујевачког клуба.

Матић је био део оне генерације Радничког, која је почетком седамдесетих година играла у Првој лиги СФРЈ.

Осим Радничког, Матић је у својој фудбалској каријери наступао и за чачански Борац, Динамо из Загреба и немачки Фрајбург.