Још један успешан тест “црвених”, савладан српсколигаш Таково

Фудбалери Радничког 1923 настављају да нижу добре резултате у припремним утакмицама. Чета тренера Дејана Јоксимовића је у данашњој провери против српсколигаша Такова из Горњег Милановца уписала свој пети тријумф у припремном периоду и у одличном расположењу дочекује “генералку” против крушевачког Напретка у суботу – 2:0 (0:0).

Данашња утакмица била је првенство прилика за млађе играче да се наметну и зараде додатни кредит код стручног штаба пред почетак нове првенствене трке. За разлику од претходних припремних утакмица где је ротирао и по двадесетак играча, тренер Јоксимовић је у конкуренцију за дуел са Милановчанима уврстио свега петнаест фудбалера.

Сам почетак утакмице донео је доста узбуђења пред оба гола. Најпре је Ђорђе Јовановић на истеку 10. минута игре погодио стативу, да би недуго затим узвратио Недељковић, који је уздрмао пречку гола крагујевачког тима.

Након прилично динамичног почетка утакмице уследио је период затишја, који је потрајао све до почетка другог полувремена када се поново затресао оквир гола милановачког српскоглигаша, овога пута после ударца Луке Милојевића.

Отпор борбених Милановчана, који су тек недавно започели процес припрема за предстојећу сезону, изабраници тренера Дејана Јоксимовића коначно су успели да сломе у завршних десетак минута утакмице. Прво је Јован Митуљикић искористио идеалан центаршут Василија Ђурића и из непосредне близине главом послао лопту у противничку мрежу, уписавши тако свој првенац у дресу крагујевачког суперлигаша, да би потом у самом финишу свој голгетерски конто отворио и Милан Видаков, који је спретно реаговао након ударца Дамјана Крајишника и тако потврдио победу крагујевачког тима.

Била је ово седма провера и пети тријумф Крагујевчана у досадашњем делу припрема, уз два ремија и импресивну гол разлику 10:3.

Серију припремних утакмица крагујевачки суперлигаш закључује гостовањем крушевачком Напретку у генералној провери, која је заказана за суботу, 22. јул, на стадиону “Младост” у Крушевцу са почетком у 20 часова.

РАДНИЧКИ 1923 – ТАКОВО 2:0 (0:0)