“Исцеђени” Шумадинци препустили бодове ТСЦ-у

“Празних батерија” након гостовања у Хумској пре три дана, фудбалери Радничког 1923 нису били у стању да испарирају одличној екипи ТСЦ-а, која је након јесењег тријумфа у Бачкој Тополи, успела да савлада Крагујевчане и на “Чика Дачи”, и то идентичним резултатом – 0:2 (0:2).

Баш као и на утакмици против Партизана, одбрана крагујевачког суперлигаша капитулирала је већ након прве озбиљније акције противничког тима, што је изабранике тренера Дејана Јоксимовића поново приморало на резултатску потеру, која овога пута није имала срећан крај. Гости су на истеку првих пола сата игре дуплирали почетну предност, након чега је Крагујевчанима било јако тешко да се резултатски врате у утакмицу, иако су пропустили неколико солидних прилика да унесу већу дозу неизвесности у погледу коначног исхода сусрета.

Свега четири минута игре било је потребно екипи из Бачке Тополе да стекне почетни капитал на данашњој утакмици. Брзоноги Саша Јовановић се искрао по десној страни, а затим упослио Ивана Милосављевића, који из пуног трка шаље лопту под пречку Раичевићевог гола.

Пар минута касније Милосављевић се “реванширао” Јовановићу за асистенцију код водећег поготка, али је пожртвовани Филип Ивановић правовременим клизећим стартом спречио искусног крилног нападача ТСЦ-а да се упише у стрелце.

На другој страни, Крагујевчани су убрзо након примљеног поготка успели да се приберу и у пар наврата су покушавали да угрозе гол ривала ударцима са дистанце, али без успеха.

Огроман пех за Шумадинце представљала је повреда Бразилца Евандра, који је 25. минуту уступио своје место на терену Ђорђу Максимовићу.

Поскочили су симпатизери Радничког 1923 са својих седишта у 28. минуту након ударца Чоловића, али узалуд. Лопта закачила неког од играча ТСЦ-а и завршила поред гола, да би накнадно један од Митићевих помоћника сигнализирао офсајд позицију која је претходила покушају левоногог офанзивца “црвених”.

Оно што му није пошло за ногом на самом старту утакмице Саша Јовановић је успео да учини у 31. минуту, када је предивним волеј ударцем са ивице казненог простора изненадио Лазара Раичевића и дуплирао вођство екипе из Бачке Тополе.

Сам финиш првог полувремена донео је неколико смислених акција Крагујевчана, али осим солидног ударца главом Луке Зорића главом није било озбиљније опасности за чувара мреже гостујуће екипе Вању Илића.

Заостатак од два гола на полувремену навео је стратега Радничког 1923 Дејана Јоксимовића да у наставку утакмице додатно појача напад свог тима увођењем у игру Василија Ђурића уместо Дамјана Крајишника.

Вероватно најбољу шансу на утакмици да дођу до поготка “црвени” су пропустили у 55. минуту, када је Ђорђе Максимовић лепо проиграо усамљеног Стефана Чоловића, који промашује лопту.

Могли су Шумадинци врло лако да буду кажњени за овај промашај у 70. минуту, након што је Ратков после муњевите контре екипе из Бачке Тополе заобишао Раичевића и послао лопту у небрањену мрежу крагујевачког тима, али је судија Митић после консултације са колегама из ВАР собе одлучио да поништи овај погодак због офсајда.

Свестан да више нема шта да изгуби, Јоксимовић је у последњих двадесетак минута утакмице одлучио да искористи све нападачке адуте, укључујући и “ровитог” Нигеријца Чинедуа, који је због повреде задње ложе пропустио претходни дуел са Партизаном.

Ипак, сви Јоксимовићеви планови пали су у воду у 81. минуту, када је Филип Ивановић после дуела са Ратковим зарадио црвени картон, што је додатно отежало већ неповољан положај крагујевачког тима. Управо је Ратков имао прилику да из слободног ударца запечати судбину Шумадинаца, али је пречка била савезник “црвених” у овој ситуацији.

Последњу прилику да дођу макар до почасног поготка Крагујевчани су имали у 90. минуту. Након конфузије у одбрани ТСЦ-а лопта је дошла до Чинедуа, али је Аранђел Стојковић сјајном интервенцијом спречио високог Нигеријца да упути ударац ка голу.

На крају су Шумадинци утакмицу окончали са деветорицом играча, с обзиром да је у судијској надокнади времена Никола Влајковић зарадио други жути картон.

Данашњи пораз “црвених” најбоље је искористила лазаревачка Колубара, која је минималним тријумфом у сусрету са Јавор Матисом преузела осмо место на табели од Крагујевчана и потиснула их у плеј-аут зону.

Паклени циклус утакмица фудбалери Радничког 1923 завршавају гостовањем екипи Новог Пазара, у понедељак од 14 часова на “Џазкоин арени”.

РАДНИЧКИ 1923 – ТСЦ 0:2 (0:2)