ИМТ избацио Крагујевчане из Купа Србије

Осму годину заредом фудбалери Радничког 1923 завршавају такмичење у Купу Србије већ у уводној рунди. Овога пута је кобан по “црвене” био лидер Моцарт Бет Прве лиге Србије, београдски ИМТ, који је након деведесет минута игре на стадиону Бежаније славио са 2:1 (0:0).

У жељи да растерети део првотимаца и сачува их за предстојећи првенствени окршај са Колубаром, стратег крагујевачког тима Дејан Јоксимовић одлучио је да водећој екипи друголигашког каравана супротстави комбиновани састав. Тако су шансу од првог минута добили резервисти Марко Јанковић, Драгољуб Срнић, Ђорђе Максимовић, Душан Стоиљковић, али и недавно опорављени Никола Ковачевић и Војо Убипарип.

Прво полувреме протекло је у знаку домаћина, који је био далеко бољи и конкретнији у односу на прилично анемичне Крагујевчане. Претили су фудбалери ИМТ у неколико наврата, али је мрежа Радничког 1923 до одласка на одмор ипак остала нетакнута.

Тргли су се Шумадинци у другом полувремену, заиграли онако како то и приличи једном суперилигашу и натерали домаћина да поведе мало више рачуна о свом голу. Голман ИМТ-а Милорад Којић био је на озбиљним искушењима после удараца Марка Јанковића и Филипа Ивановића, али је показао своје голманске квалитете.

Затресла се мрежа домаћег тима у 63. минуту, али је погодак Бразилца Евандра судија Јаковљевић поништио због офсајда.

У јеку иницијативе “црвених”, у тренуцима када је гол ИМТ-а висио у ваздуху, севнула је контра домаћих преко Радочаја, који се стуштио по десној страни као муња, пре него што је приморао голмана Радничког 1923 Лазара Раичевића да вади лопту из своје мреже.

Само два минута касније још једна контра екипе ИМТ-а, такође преко Радочаја, који се овога пута нашао у улози асистента Милошу Луковићу за великих 2:0.

Бразилац Евандро је у 81. минуту казнио једну од ретких грешака голмана ИМТ-а Којића и вратио Крагујевчанима наду, која је ископнила десетак минута касније, када је судија Јаковљевић дао знак за крај утакмице.

ИМТ ће тако у осмину финала Купа Србије, док Шумадинцима остаје да што пре забораве на овај пораз и посвете се припремама за предстојећу првенствену утакмицу са Колубаром.

ИМТ – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (0:0)

НОВИ БЕОГРАД
ФК Бежанија.
Судија: Младен Јаковљевић (Љиг).
Помоћници: Милан Пешовић (Краљево), Марко Николић (Суботица).
Стрелци: Радочај у 70. и Луковић у 72. минуту за ИМТ, а Евандро у 81. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Глишић, Видић, Луковић (ИМТ), Јанковић (Раднички 1923).

ИМТ: Којић, Глишић, Џиновић, Ћосић (од 69. Лукић), Савић, Кијевчанин (од 69. Стаменић), Блажић (од 60. Стефановић), Радочај, Коџић, Луковић (од 90. Ћирковић), Видић (од 69. Благојевић). Тренер: Зоран Васиљевић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Ивановић, Ковачевић, Миличић, Јанковић (од 84. У. Видовић), Стоиљковић, Срнић, Крајишник (од 62. М. Видовић), Томић (од 46. Зорић), Максимовић (од 46. Брновић), Убипарип (од 62. Евандро). Тренер: Дејан Јоксимовић.