Илић решио сремски ребус

Фудбалери крагујевачког прволигаша наставили су серију добрих резултата на старту нове сезоне у Првој лиги Србије. Нова “жртва” изабраника тренера Александра Линте била је екипа Радничког из Сремске Митровице, која је положила оружје на свом терену – 1:0 (1:0).

Шеф струке клуба са “Чика Даче” Александар Линта решио је да новом прволигашу из Сремске Митровице супротстави идентичан тим који је пре мање од недељу дана извојевао убедљив тријумф над Слогом из Краљева. Испоставило се то као прави потез, с обзиром да су Крагујевчани успели да упишу своју прву “рецку” на страни ове сезоне.

Тренутак одлуке догодио се у 24. минуту, када је Огњен Илић на ефектан начин из срца шеснаестерца лобовао голмана домаће екипе Милана Јеловца.

Покушали су домаћи након примљеног гола да направе притисак на задњу линију Крагујевчана, али никако нису успевали да створе неку иоле конкретнију акцију из које би озбиљније угрозили чувара мреже Радничког 1923 Лазара Раичевића.

Непосредно пред одлазак на одмор Илић је упутио праву “бомбу” са преко тридесет метара, али је лопта закачила неког од играча домаћег тима и завршила у корнеру.

Друго полувреме није донело ништа ново. Домаћи су и даље безуспешно покушавали да створе било какву озбиљнију прилику пред голом Крагујевчана, који су, пак, вребали шансу за други погодак, којим би осигурали освајање сва три бода на данашњем гостовању.

Тако је у 66. минуту Ковачевић упутио незгодан ударац са дистанце, који је прилично изненадио домаћег голмана Јеловца.

Пет минута касније добра контра Радничког 1923 по десној страни преко Александра Варјачића, али је хитроноги десни бек Крагујевчана упутио лошу повратну лопту у завршници акције.

Тек у 83. минуту прволигаш из Сремске Митровице долази до прве повољније ситуације за постизање поготка. У шанси се нашао резервиста Стојановски, који је само пар минута раније крочио на терен, лопта је прошла кроз ноге Раичевићу, али је чувар мреже крагујевачког тима успео некако да се снађе и снажно пригрли лопту у своје наручје.

Наставили су домаћи да траже пут до гола гостију, али су се ученици Александра Линте зналачки бранили и успели да сачувају стечену предност до истека свих 90 минута.

Овим тријумфом, трећим у сезони, фудбалери Радничког 1923 сачували су место у самом врху табеле, тик иза водећег Кабела, једине екипе са максималним учинком након четири одиграна кола.

Наредног викенда “црвени” ће на свом “Чика Дачи” угостити београдски Графичар.

РАДНИЧКИ (СМ) – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:1)