„Голеада“ на другој провери Радничког са Пожежанима

После победе у гостима против Јагодине (3:1), наша екипа је у другој припремној утакмици ремизирала са чланом Српске лиге Запад Слогом из Пожеге – 4:4 (3:2). У петак Раднички одлази на други део припрема на Златибору, где ће наставити серију контролних утакмица.

Играчи Радничког брзо су постигли три поготка, али нису успели да победе српсколигаша из Пожеге. Сусрет са Слогом одигран је на вештачкој трави помоћног терена стадиона „Чика Дача“ и имао је занимљив ток са доста голова. Гледаоци су видели брзу игру са доста пасова, лако постигнуте голове на почетку утакмице, али и опуштенију игру домаћег тима у другом полувремену.

Тренери Радничког Дејан Николић и гостију Драгиша Жунић испробали су по два комплетна састава, који су показали велику борбеност и жељу за доказивањем. У стартној постави Радничког 1923 нашли су се повратник Видовића, као и два играча који се налазе на проби Крстовић и Украјинац Пањич.

Само што је лопта кренула са центра домаћи тим је дошао до вођства. Пањич је прецизним ударцем са око шеснаест метара изненадио голмана Глинтића у четвртом минуту и довео Раднички 1923 у вођство.

На сцену је потом ступио Немања Здравковић, који је за четири минута постигао још два гола после игре из прекида. У шестом минуту, после ударца Ковачевића са десне стране, он је лепо примио лопту и из близине савладао голмана гостију за 2:0. Четири минута касније, после корнера са десне стране, Здравковић је у букету играча најбоље скочио и лопту спровео у мрежу поред немоћног голмана Слоге.

Очекивало се тада да ће домаћи тим напунити мрежу гостију и лако изаћи на крај са српсколигашем из Пожеге. Међутим, Слога је показала да има стабилан тим, који дуже игра заједно и брзо се вратила у игру.

Повратник из Металца Вељко Плазинић два пута је озбиљно припретио голману Раичевићу, који је сигурно интервенисао.

Упорни гости нису се предавали, успоставили су равнотежу у игри и у 24. минуту успели су да постигну гол преко Глишовића, који је прецизним приземним ударцем са леве стране изненади смањио заостатак свог тима.

Шест минута касније Слога је постигла и други погодак захваљујући неопрезној игри у задњем реду Радничког 1923. После повратне лопте Плазинића, скоро са аут линије, Ђорђе Јовановић је ударцем са седам-осам метара савладао немоћног Раичевића.

После одмора тренер Николић је дао шансу и новајлијама, који су у овога лета појачали редове нашег тима. У жељи да се што боље прикажу у дресу новог клуба, ови играчи кренули су врло мотивисано и офеанзивно од старта другог полувремена. Тако су Владимира Поповића и Ћировић пропустили две добре прилике да повећају предност крагујевачког тима, да би у 55. минуту, после дуела В. Поповића и голмана Слоге на ивици казненог простора, судија Павле Илић показао на белу тачку, а Максимовић прецизним ударцем са 11 метара повећао предност Радничког на 4:2.

Имали су, потом, Максимовић и Жерађанин прилике да повећају вођство домаћег тима, али се нису снашли у завршници.

Како је одмицало друго полувреме, фудбалери Слоге играли су све боље и озбиљно претили голману Савићу. У 65. минуту гости су искористили грешку у одбрани Радничког и смањили на 4:3, после асистенције Поповића и поготка Јечменице, који је послао лопту у празну мрежу.

У 67. минуту, после корнера домаћина са леве стране и гужве у петерцу Слоге, Станић је спасао своју мрежу избијањем лопте са гол-црте у корнер. У контранападу играчи српсколигаша из Пожеге постигли су и четврти погодак. Био је то необичан гол. Са десне стране је шутирао Закоч, лопта је у луку прелетела голмана Савића, који је покушао да је заустави, али је само улепшао погодак, јер је лопта завршила у његовом десном горњем углу.

Покушали су играчи домаћег тима до краја сусрета да постигну и пети погодак, али је одбрана гостију издржала и Слога је успела да из Крагујевца оде непоражена.

Шеф стручног штаба Дејан Николић после друге провере у оцени досадашњег тока припрема није био у потпуности задовољан. Имао је прилике да види у чему су грешили његови изабраници, што може да му користи у наставку припрема.

– На ове две пробне утакмице дали смо шансу свим играчима да бисмо видели шта можемо и на које играче можемо да рачунамо. У другом делу припрема одиграћемо озбиљније утакмице, а ове две показале су праву слику играча. Забрињава што смо данас примили четири гола и показали неке наше слабости као што су пад концентрације и одговорност у игри – оценио је стратег крагујевачког прволигаша.

Раднички 1923 је довео неколико појачања у летњем прелазном року, али му недостаје још два-три играча на појединим позицијама.

– Ово је сада нова прича са доста нових играча међу којима има потенцијала. Међутим, ти играчи морају да се прилагоде нашој игри која нас је красила у претходној сезони. Рано је још оцењивати нашу јачину са појачањима, јер нам недостаје још два-три играча на поједним позицијама, што ћемо покушати да попунимо у прелазном року и да селектирамо екипу за пласман у сам врх табеле – поручио је тренер Николић.

РАДНИЧКИ 1923 – СЛОГА (ПО) 4:4 (3:2)

Први помоћни терен са вештачком травом.
Гледалаца:
200.
Судија: Павле Илић (Крагујевац).
Помоћници: Филип Петронијевић, Никола Марковић (такође из Крагујевца).
Стрелци: Пануч у 4. Ковачевић у 6. и 10. и Максимовић из једанаестерца у 55. за Раднички 1923, а Глишовић у 24, Ђ. Јовановић у 30. Јечменица у 65. и Закоч у 75. минуту за Слогу.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Здравковић, А.Поповић, Рађен, Петровић, Ковачеић, Видовић, Илић, Крстовић, Варјачић, Панич. Играли су још: Савић, Грбовић, Алексић, Ћировић, В. Поповић, Жерађанин, Максимовић, Филиповић, Миликић, Симовић, Цветковић, Миленковић.

СЛОГА: Глинтић, Калајановић, Тасић, Николић, Влашић, Ђ. Јовановић, Мартиновић, Плазинић, Стевановић, Илић. Играли су још: Д. Јовановић, Станић, Церовић, Јанић, Петровић, Гајић, Јечменица, Закоч, Марковић, Васиљевић, Коларевић.

Фудбалери Радничког у петак одлазе на десетодневне припреме на Златибор. Тренер Николић повешће 22 играча, међу којима и три омладинца. Предвиђено је да наша екипа на Златибору одигра три контролне утакмице, против Јавор Матиса, Металца из Горњег Милановца у среду, док се увелико тражи и трећи противник.

До краја припремног периода планиран је и сусрет са Колубаром у Лазаревцу, као и генерална проба са Борцем из Чачка на стадиону „Чика Дача“ 27. јула.