Два мата Добановчанима за оверу јесење титуле

Данашњом победом над екипом Будућности из Добановаца на “Чика Дачи” – 2:0 (1:0), фудбалери Радничког 1923 су коло пре краја првог дела сезоне у Првој лиги Србије осигурали звање јесењег првака.

Крагујевачки тим је у данашњу утакмицу ушао значајно ослабљен. Поред повређеног Аврама и суспендованог Ћировића, због здравствених тегоба изостала су тројица најискуснијих играча у редовима екипе са “Чика Даче” Марко Мирић, Стеван Ковачевић и Немања Томић. Здравствени проблеми нису мимоишли ни шефа струке “црвених” Александра Линту, кога је данас успешно одменио његов први сарадник Немања Каћански.

Уочи самог почетка утакмице, минутом ћутања одата је пошта блаженопочившем патријарху Српске православне цркве Иринеју Гавриловићу, који је изгубио животну битку са коронавирусом.

Бројни изостанци играча проузроковали су изнуђена решења у свим линијама крагујевачког тима. То су покушали да искористе гости, који су на самом почетку утакмице високим пресингом настојали да притисну задњу линију Крагујевчана.

Ипак, први до прилике за гол долазе “црвени”. Илић је у 3. минуту утакмице иницирао муњевит контранапад упосливши хитроногог Варјачића, који се као брзи воз стуштио по десној страни, а онда упутио оштар центаршут у казнени простор Добановчана. Лопта је прошла покрај неколицине играча оба тима и дошла на другу стативу до левог бека Радничког 1923 Игора Вићентијевића, који је одмах по пријему упутио ударац ка голу гостију, али је млади голман Будућности Јован Трнић био добро постављен и успео је да избаци лопту у корнер.

Шест минута касније попустила је одбрана Добановчана. Поново је Варјачић упутио употребљив центаршут са десне стране, Никодијевић је покушао да спусти лопту главом Рађену, али је на њу натрчао штопер гостију Јеличић и у жељи да отклони опасност испред свог гола затресао сопствену мрежу.

Примљени погодак прописно је уздрмао госте из Добановаца, који су почели да исказују све већу несигурност, нарочито у фази дефанзиве.

Тако је након грешке Смиљанића у 26. минуту до лопте дошао Огњен Илић, који је одмах упослио Тодоровића, али је млади фудбалер Радничког 1923 траљаво шутирао, па је голман Трнић без већих проблема сачувао свој гол.

Први ударац у оквир гола Крагујевчана фудбалери Будућности упутили су у 28. минуту преко Смиљанића, који је са удаљености од скоро тридесет метара покушао да изненади Раичевића.

Лепу прилику да удвоструче предност “црвени” су пропустили у 31. минуту. Данас изузетно расположени Вићентијевић успео је да протне лопту поред двојице противничких играча и проследи је ка Никодијевићу, који са десетак метара шутира поред гола. Само минут касније још један добар продор Вићентијевића по левој страни, али и прејака лопта за Рађена.

Бележимо потом покушај Иванчевића после корнера који је извео Луковић, као и ударац Илића на другој страни, али без промене резултата. Тако се на одмор отишло са минималном предношћу домаћина од 1:0.

Варјачић је на старту другог полувремена тестирао голмана Будућности Трнића, који се том приликом није дао изненадити. Десни бек Радничког 1923, који је данас добио нешто офанзивнију улогу на терену, запретио је и у 52. минуту, када је из срца шеснаестерца шутирао преко гола.

Опасно је било пред голом Радничког 1923 после корнера за госте у 63. минуту. Раичевић је накратко испустио лопту, али до ње срећом није успео да дође најбољи стрелац Добановчана Добријевић.

Краћи период монотоније на терену прекинут је у 69. минуту, када је Слађан Никодијевић успео да стигне дубинску лопту упућену од стране Огњена Илића, а затим се ослободио чувара и рутинском егзекуцијом дуплирао предност крагујевачког тима.

Могли су гости само два минута касније да се резултатски врате у игру, али је ударац Николе Анђелковића са ивице шеснаестерца зауставила статива.

Одличну шансу да додатно увећа предност свог тима пропустио је штопер Радничког 1923 Стефан Филиповић у 76. минуту, када је из изгледне позиције пред голом Добановчана шутирао поред стативе.

Покушао је потом Варјачић у 81. минуту из слободног ударца, али није био довољно прецизан, док је на другој страни свој ударац са дистанце опробао Јањић, међутим лопта је том приликом завршила у гол-ауту.

До краја утакмице бележимо још покушаје Филипа Маркишића из слободног ударца и Ђурађа Добријевића после корнера, који нису донели промену резултата, па је тако крагујевачки тим потпуно заслужено уписао свој дванаести тријумф ове јесени.

Коло пре краја првог дела сезоне у Првој лиги Србије, фудбалери Радничког 1923 налазе се на челу прволигашке табеле са осам бодова предности у односу на другопласирани Кабел, који своју утакмицу 16. кола игра у недељу. Без обзира на исход те утакмице, јасно је да ће Крагујевчани почетак пролећне полусезоне дочекати на лидерској позицији.

До одласка на заслужену паузу, фудбалере Радничког 1923 очекује још само гостовање Јагодини наредног викенда.

РАДНИЧКИ 1923 – БУДУЋНОСТ 2:0 (1:0)