Наша омладинска селекција претрпела је и трећи узастопни пораз у Омладинској лиги Србије. Након Црвене звезде и Чукаричког, “ђаволчићима” је меру узела и екипа ИМТ-а, која је тријумфовала на помоћном терену стадиона “Чика Дача” са 2:1 (1:0).

Данашњи пораз од популарних “тракториста” само је продубио резултатску кризу Крагујевчана, која траје још од дебакла у сусрету са лучанском Младошћу. Учинак од четири пораза у последњих пет кола јасан је индикатор силазне форме “ђаволчића” након сјајних резултата на самом старту сезоне.

Свакако да су овој “црној серији” наших омладинаца у извесној мери допринели и бројни кадровски проблеми. Тренер Дејан Јоксимовић на претходној утакмици против Чукаричког није могао да рачуна на чак четворицу веома битних играча, док су данас изостала двојица – први стрелац екипе Андреја Ристић и поуздани дефанзивац Огњен Лакићевић.

При том су Крагујевчани данас наспрам себе имали изузетно инспирисаног противника, који је након тријумфа над Бродарцем у прошлом колу, којим је прекинуо низ од три везана пораза, допутовао у срце Шумадије са јасном намером да домаћину додатно “запржи чорбу” и домогне се нових бодова.

Већ након тридесетак секунди игре гостима се указала прилика да угрозе гол Крагујевчана преко капитена Милоша Луковића, чији је ударац завршио ван оквира гола.

Након бурног почетка утакмице, није било већих узбуђења пред оба гола све до 35. минута, када је Никола Вукић правовремено проиграо Луковића, који је резантним ударцем савладао “скамењеног” Давида Спасојевића.

Млади Луковић наставио је да задаје главобоље одбрани крагујевачког тима и у наставку сусрета. Тако се у 40. минуту још једном нашао у повољној позицији пред голом Радничког 1923, али је заустављен у последњем тренутку.

После прилично неубедљиве игре у првих 45 минута, изабраници Дејана Јоксимовића су знатно жустрије заиграли у наставку сусрета. Тако је у већ у петом минуту другог полувремена Милојевић покушао да угрози гол Београђана, али је његов ударац изблокирао неко од играча ИМТ-а.

Суперталентовани Луковић је у 53. минуту још једном “промешао” одбрану крагујевачког тима, а затим покушао да пошаље лопту у ближи угао, али је његову намеру прозрео Спасојевић.

Потом је Лучић упутио добар ударац са ивице шеснаестерца, лопта је ишла право под пречку, али се Спасојевић поново истакао.

Гости су предност дуплирали у 68. минуту, када је након добро изведеног корнера са леве стране корпулентни Лукић шутирао главом, Спасојевић је покушао да интервенише, али узалуд – лопта је по други пут завршила иза његових леђа.

Урош Арсенијевић је лепим поготком у 75. минуту вратио Крагујевчанима наду у спас, али су гости у финишу утакмице ипак успели да сачувају минималну предност за нова три бода на свом конту.

“Ђаволчићи” су упркос данашњем поразу задржали шесту позицију на табели са четрнаест освојених бодова.

Нови покушај да окончају ову серију негативних резултата пулени тренера Дејана Јоксимовића имаће у недељу на гостовању екипи Земуна.

РАДНИЧКИ 1923 – ИМТ 1:2 (0:1)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Милан Илић (Ћуприја).
Стрелци: Арсенијевић у 75. минуту за Раднички 1923, а Луковић у 35. и Лукић у 68. минуту за ИМТ.
Жути картони: Војиновић, Милетић (Раднички 1923), Шкундрић (ИМТ).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Војиновић, Петровић (од 46. Новичић), Арсенијевић (од 84. Николић), Милетић (од 46. Јеремић), Милојевић (од 46. Богдановић), Маринковић.

ИМТ: Катић, Радојловић (од 46. Лучић), Цвејић, Шкундрић, Лукић, Вељовић, Гајинов (од 72. Филиповић), Васић (од 90. Остојић), Милићевић (од 84. Радојевић), Вукић (од 78. Денковић), Луковић.