“Ђаволчићи” са “пола гаса” до тријумфа на Карабурми

Наша омладинска селекција оправдала је епитет фаворита на гостовању последњепласираној екипи Омладинске лиге Србије ОФК Београду. “Ђаволчићи” су славили резултатом 2:1 (2:1), иако су по броју створених шанси заслужили знатно убедљивији тријумф.

Стратег крагујевачког тима Дејан Јоксимовић је одлучио да мало “промеша карте” за ову утакмицу, па су тако шансу добили махом играчи са мањом минутажом у протеклом делу сезоне. На другој страни, млади “романтичари” су желели да на последњој суперлигашкој утакмици на свом терену оставе што је могуће бољи утисак и тако се достојно опросте од највише ранга такмичења.

Прво веће узбуђење на утакмици виђено је у 8. минуту када је нападач ОФК Београда Бошко Милентијевић пропустио да казни не баш сигурну интервенцију Стефана Лешњака, који је данас добио предност у односу на стандардног чувара мреже Давида Спасојевића.

Десетак секунди касније Крагујевчани долазе до почетне предности. Петровић је лепо проиграо Милетића, који је зашао иза леђа дефанзивцима ОФК Београда и без већих проблема матирао чувара мреже домаћег тима Алексу Јањића.

Ипак, уследио је брз одговор од стране “романтичара”. У току је био 21. минут утакмице, када је капитен београдског тима Немања Марушић послао дугу лопту на десну страну терена ка Милентијевићу, који је вешто избегао офсајд замку и рутински савладао Стефана Лешњака.

Ђорђе Цолић је у 31. минуту опробао свој ударац са дистанце, да би потом поново припретио расположени Милентијевић, али је Лешњак овога пута прозрео намеру “деветке” ОФК Београда.

Играо се 36. минут када су “ђаволчићи” вратили на тренутак изгубљено вођство. Маринковић је упутио центаршут са десне стране, Миличић лукаво пропустио лопту Петровићу, чији је ударац успео да заустави Јањић, али се на правом месту нашао Лука Милојевић, који је главом спровео одбијену лопту у мрежу домаће екипе.

Последњу шансу у првом делу утакмице пропустио је Милентијевић, који је још једном умакао по десној страни, али овога пута није био тако прецизан као у 21. минуту.

Лазар Милетић је на старту другог полувремена пропустио две лепе прилике да увећа свој голгетерски салдо и учини вођство свог тима још убедљивијим.

На другој страни, “романтичари” су запретили након прекида у 56. минуту, када је Ненад Петровић безуспешно покушао да изненади добро постављеног Лешњака. Недуго затим, Цолић је из обећавајуће ситуације шутирао преко гола.

70. минут доноси узбуђење пред голом домаћег тима. Петровић је шутирао са дистанце, Јањић одбио лопту, а Гачевић није успео да је скрене у оквир гола Београђана.

Милетић је у 80. минуту пропустио нову изгледну прилику да стави тачку на ову утакмицу, да би два минута касније после прекршаја управо над Милетићем судија Катић досудио казнени ударац за крагујевачки тим. Међутим, ударац Арсенијевића са једанаест метара успео је да “прочита” Јањић.

Могли су Шумадинци врло лако да буду кажњени за све ове промашаје, али је срећом одлични Лешњак осујетио покушаје Бајкића у 84. минуту, односно Хрњаза у трећем минуту судијске надокнаде времена.

“Ђаволчићи” су тако уписали тринаесту победу у сезони и задржали високу шесту позицију на првенственој табели са 47 освојених бодова.

Такмичарску сезону изабраници Дејана Јоксимовића завршавају наредног викенда, када ће на свом терену одмерити снаге са екипом београдског Бродарца.

ОФК БЕОГРАД – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (1:2)

БЕОГРАД
Омладински.
Гледалаца: 100.
Судија: Никола Катић (Београд).
Стрелци: Милентијевић у 21. минуту за ОФК Београд, а Милетић у 9. и Милојевић у 36. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Рустић (ОФК Београд), Петровић (Раднички 1923).

ОФК БЕОГРАД: Јањић, Милинковић, Петровић (од 78. Адамовић) Митровић, Миљковић, Мојсиловић, Цолић, Лазић (од 56. Бајкић), Милентијевић (од 75. Арсић), Марушић (од 85. Орос), Рустић (од 71. Хрњаз).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Шурлан, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Новичић, Маринковић (од 46. Николић), Гачевић (од 71. Арсенијевић), Милетић, Милојевић (од 86. Перовић), Петровић (од 90+1 Драмићанин).