Изузетно важну победу забележили су пулени тренера Дејана Јоксимовића на гостовању београдском Графичару у утакмици 7. кола Омладинске лиге Србије. Домаћин је боље отворио утакмицу, повео аутоголом Николе Миличића, имао чак и прилику да дуплира предност са “беле тачке”, али су “ђаволчићи” у наставку сусрета успели да се прену и дођу до потпуног резултатског преокрета за четврти тријумф у сезони – 2:1 (1:1).

После резултатског дебакла у сусрету са екипом Младости из Лучана, Крагујевчани су у дуел са младим “графосима” ушли са намером да поправе утисак и врате се на победнички колосек.

Сам почетак сусрета није обећавао. Домаћин је већ у 16. минуту дошао до почетне предности аутоголом Николе Миличића.

Да невоља никада не долази сама, показало се у 20. минуту, када је након прекршаја над Бојовићем досуђен казнени ударац за екипу Графичара. Ипак, ударац Веселиновића са једанаест метара није био прецизан, па је остало минималних 1:0 за домаћина.

Гвозденовићев покушај из слободног ударца у 30. минуту наговестио је промену резултата, која је уследила седам минута касније, када је најбољи стрелац крагујевачког тима ове сезоне Андреја Ристић снажним и прецизним ударцем у ближи угао ставио голмана Графичара Ивана Гутешу пред свршен чин.

Након изједначујућег поготка Крагујевчана утакмица се у потпуности отворила. Обе екипе су спустиле гард, а чини се да је таква игра више одговарала изабраницима тренера Дејана Јоксимовића, који су деловали знатно конкретније од фудбалера домаће екипе.

Упорни Андреја Ристић је у 50. минуту покушао да искористи несигурност Луке Бековића, али је голман Графичара Гутеша на време предосетио опасност и дошао до лопте пре нападача Радничког 1923.

Одличну прилику да преокрену резултат у своју корист “ђаволчићи” су пропустили у 66. минуту, када је после добро изведеног прекида од стране Гвозденовића, Миличић шутирао главом у паду, али се истакао Гутеша.

Добро су комбиновали Крагујевчани у 74. минуту. Андреја Ристић је одложио лопту Маринковићу, чији је ударац завршио изнад гола.

Пет минута касније одбрана Графичара је капитулирала по други пут на утакмици. Маринковић је одлично центрирао из корнера на другу стативу, голман Графичара Иван Гутеша је “запливао” у празно, што је искористио Петар Војиновић и ударцем главом из непосредне близине донео Шумадинцима преокрет и сва три бода са овог гостовања.

“Ђаволчићи” су се овом победом поново вратили у сам врх табеле и тренутно се налазе на трећој позицији са четири бода мање у односу на београдску Црвену звезду, коју ће дочекати предстојећег викенда на свом “Чика Дачи”.

ГРАФИЧАР – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (1:1)

БЕОГРАД
“Рајко Митић – југ”.
Гледалаца: 100.
Судија: Марко Гњатовић (Нови Сад).
Стрелци: Миличић (аутогол) у 16. минуту за Графичар, а Ристић у 37. и 79. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Танг, Петровић (Графичар), А. Петровић (Раднички 1923).

ГРАФИЧАР: Гутеша, Танг (од 67. Ћурчић), Петровић, Веселиновић (од 75. Маринковић), Бековић, Митић, Тошковић (од 46. Голијанин), Рамовић, Глушчевић, Лолић (од 60. Брајић), Бојовић.

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Војиновић, А. Ристић (од 83. А. Петровић), Арсенијевић, Милетић (од 76. Николић), Шурлан (од 51. Милојевић), Маринковић (од 89. Јеремић).