“Црвени” успешно положили последњи тест пред наставак сезоне

Фудбалери крагујевачког прволигаша победили су земунски Телеоптик у последњој провери пред почетак другог дела сезоне у Првој лиги Србије – 4:2 (1:1).

Велика хладноћа није омела фудбалере оба тима да пруже квалитетну и ефикасну партију на помоћном терену стадиона “Чика Дача”, популарном “вештаку”. Крагујевчани су још једном показали да су добро наштеловали нишанске справе уочи старта пролећног дела сезоне, док популарни “оптичари” могу бити задовољни чињеницом да су лидеру Прве лиге Србије пружили завидан отпор.

Мреже су мировале до 24. минута, када је на сцену ступио, а ко други но фудбалски велемајстор Немања Томић, који је још једном својом мајсторијом, овога пута из слободног ударца са двадесетак метара, обезбедио “црвенима” почетно вођство. Био је ово укупно пети погодак искусног везисте у овом припремном периоду, који показује да ће бити један од кључних адута у екипи тренера Александра Линте у наставку похода на Супер лигу.

Чекали су гости стрпљиво прилику да угрозе гол Крагујевчана, и она им се изненада указала у 42. минуту, када је после грешке Уроша Алексијевића, Кнежевић поравнао резултат на 1:1.

“Црвени” су до новог вођства дошли почетком другог полувремена. Томић је извео корнер, а најсналажљивији пред голом Телеоптика био је штопер Радничког 1923 Милош Видовић.

Ипак, млада и полетна екипа Телеоптика није се тако лако предавала и успела је да стигне до новог изједначења поготком Ћорковића из слободног ударца у 81. минуту, коме је у извесној мери кумовала и нешто слабија процена голмана Крагујевчана Николе Степановића.

А онда је уследио фуриозан финиш у режији ученика Александра Линте. Прво је Ђорђе Максимовић у 85. минуту ефектним ударцем са неких петнаестак метара вратио резултатску предност домаћем тиму, да би у буквално последњим тренуцима утакмице опорављени Марко Мирић умакао пажњи својих чувара и рутинском егзекуцијом потврдио победу “црвених” са “Чика Даче”.

Крагујевчани су тако период припремних утакмица окончали са учинком од пет победа, уз по један реми и пораз, и са гол разликом 21:9.

Пролећну премијеру у Првој лиги Србије фудбалери Радничког 1923 имаће наредне суботе, 20. фебруара, на гостовању панчевачком Железничару.

РАДНИЧКИ 1923 – ТЕЛЕОПТИК 4:2 (1:1)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Судија:
Павле Илић (Крагујевац).
Стрелци: Томић у 24, М. Видовић у 56, Максимовић 85. и Мирић у 89. минуту за Раднички 1923, а Кнежевић у 42. и Ћорковић у 81. минуту за Телеоптик.

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Рађен, М. Видовић, Филиповић, Вићентијевић, Ковачевић, У. Видовић, Алексијевић, Ристовић, Томић, Никодијевић. Играли су још: Степановић, Дукић, Ћировић, Петровић, Варјачић, Миликић, Илић, Аврам, Максимовић и Мирић.

ТЕЛЕОПТИК: Славковић, Шимуновић, Обрадовић, Суботић, Адамовић, Ђурковић, Момчиловић, Кнежевић, Благојевић, Марковић, Маринковић. Играли су још: Кашић, Крстић, Ћорковић, Тодоровић, Пелемиш, Николић, Лекић, Сретеновић, Чапљић, Мугоша и Стакић.