“Црвени” успешни у првој провери

Фудбалери Радничког 1923 победом су започели серију контролних утакмица у оквиру припрема за пролећни део сезоне у Првој лиги Србије. “Црвени” су данас на вештачкој подлози помоћног терена стадиона “Чика Дача” савладали млађе колеге из омладинске селекције – 3:0 (1:0).

С обзиром да су Крагујевчани тек ушли у другу недељу припрема, шеф струке Дарко Милисављевић може бити задовољан виђеним у првој провери. Разлога за задовољство има и тренер омладинске екипе Дејан Јоксимовић, будући да су његови пулени оставили јако добар утисак, нарочито у првом делу утакмице.

Прво полувреме донело је висок темпо игре, али не и превише изгледних прилика за гол. Изабраници Дарка Милисављевића су показали завидан ниво агресивности и жеље за игром, мада су доста грешили у завршној трећини терена. Са друге стране, “ђаволчићи” су стоички одолевали притиску старијих колега и повремено покушавали да организују неку добру акцију из које би дошли у повољну ситуацију да угрозе гол противника.

У 20. минуту бележимо добар покушај Максимовића главом после центаршута Поповића са леве стране, али је лопта отишла преко гола.

На другој страни, Цветковић се изненада нашао у шанси да озбиљније угрози гол Владимира Савића, међутим, његов ударац са неких 14 метара завршио је тик изнад пречке.

Уследио је покушај Слађана Никодијевића главом, а исти играч је у 33. минуту лепо проиграо Максимовића, али брзоноги нападач Крагујевчана није успео да умири лопту.

Одбрана “ђаволчића” капитулирала је у самом финишу првог полувремена, које је трајало нешто краће него уобичајених 45 минута. Упорни Огњен Илић успео је да сачува лопту поред неколицине противничких играча и протури је до Слађана Никодијевића, који је прецизним ударцем погодио супротан угао за почетно вођство свог тима.

Друго полувреме обе екипе започеле су са потпуно измењеним поставама. Занимљиво је да су омладинци Цветковић и Симовић променили страну и прешли у редове првог тима. Управо је млади Симовић био егзекутор акције из које су “црвени” дуплирали вођство на старту другог дела утакмице.

Пар минута касније данас изузетно мотивисани Томислав Тодоровић постигао је и трећи гол за први тим Радничког 1923 и поставио, како се испоставило, коначан резултат овог сусрета.

До краја утакмице вредни помена су покушај Мијатовића из мртвог угла, као и солидан ударац Тодоровића са дистанце, који је завршио поред стативе.

Наредну проверу фудбалери крагујевачког прволигаша имаће наредне суботе, када ће на истом терену одмерити снаге са београдском Локомотивом.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ 1923 (ОМЛАДИНЦИ) 3:0 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца:
50.
Судија: Бојан Ђокић (Крагујевац).
Помоћници: Јован Симић, Анђелко Аксентијевић (обојица из Крагујевца).
Стрелци: Никодијевић у 35, Симовић у 37. и Тодоровић у 41. минуту за Раднички 1923.

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Рађен, Филиповић, Здравковић, Варјачић, Поповић, Видовић, Грбовић, Илић, Максимовић, Никодијевић. Играли су још: Раичевић, Мијатовић, Ћировић, Алексијевић, Ковачевић, Цветковић, Тодоровић и Симовић.

РАДНИЧКИ 1923 (ОМЛАДИНЦИ): Сремчевић, Павловић, Милошевић, М. Радосављевић, Миликић, Арсенијевић, Леповић, Аничић, Цветковић, Васић, Симовић. Играли су још: Јевремовић, Н. Радосављевић, Ратинац, Николић, Д. Димитријевић, Веселиновић, Симовић, Гвозденовић, Хаџић, Ђорђевић, Радић, Марковић и М. Димитријевић.

Погледајте фотографије са данашње утакмице..