“Црвени” у жестоком налету: Трећа узастопна победа за бег из опасне зоне

Наставља се пролећна рапсодија крагујевачког суперлигаша. Екипа тренера Ненада Лалатовића успела је да веже и трећи узастопни тријумф, и то у сусрету са још једним озбиљним конкурентом у борби за опстанак, екипом Металца из Горњег Милановца – 1:0 (0:0). Шумадинци су овом победом коначно искорачили из опасне зоне и најавили даљи успон на суперлигашкој лествици.

Тежак и расквашен терен стадиона “Чика Дача” у великој мери је утицао на квалитет комшијског дербија. Обе екипе биле су приморане да прескачу средину терена, а у таквој игри боље су се снашли Крагујевчани, који су поготком Саше Јовановића дошли до нова три бода.

Милановчани су били нешто агилнији у уводним минутима утакмице и први су запретили преко Фићовића, кога је успешно изблокирао Андрић. Након корнера који је уследио, штопер Јоковић је захватио лопту главом на другој стативи, али није био прецизан.

Лукави Фићовић, који је од самог старта утакмице задавао доста проблема одбрани Радничког 1923, поново је запретио у 15. минуту, али је овога пута упутио лош завршни ударац.

Домаћин је тек у 17. минуту успео да припрети комшијама из Горњег Милановца. Након повратне лопте Љубише Пецеља, Саша Јовановић је са пет метара шутирао право у голмана Металца Душана Марковића. У наставку акције покушао је и капитен Мирић, али је Марковић и овога пута био на висини задатка.

Осим два солидна покушаја Ступаревића из прекида, није било већих узбуђења до истека првих 45 минута игре.

У паузи између два полувремена стратег Крагујевчана Ненад Лалатовић одлучио је да направи промену у самом шпицу напада, па је уместо неприметног Воје Убипарипа шансу у наставку утакмице добио млади Ђорђе Максимовић, који је својом агресивношћу и брзином унео одређену живост у редове домаће екипе.

Јако близу вођства Шумадинци су били у 55. минуту, када је после центаршута Андрића и гужве у гостујућем шеснаестерцу лопта дошла до Марка Гајића, али је голман Металца Марковић бравурозном интервенцијом спречио штопера Радничког 1923 да се упише у стрелце. Уследио је потом покушај Мирића главом после центаршута Јовановића, међутим, лопта је завршила изнад пречке.

Период боље игре на старту другог полувремена “црвени” су материјализовали у 61. минуту. Мирић се добро заградио у казненом простору Милановчана, пре него што је дотурио лопту до Томића, који на ивици петерца проналази Сашу Јовановића, а некадашњи фудбалер Рада, Чукаричког, Вождовца и многих других суперлигашких екипа коначно успева да пронађе пут до противничке мреже на радост око пет стотина промрзлих симпатизера Радничког 1923, које ни лоши временски услови, ни крајње непримерен термин одигравања утакмице нису спречили да дају подршку свом вољеном тиму у овом веома битном мечу.

Био је то уједно и врхунац данашње не претерано садржајне и квалитетне фудбалске представе на стадиону “Чика Дача”. Финиш утакмице протекао је у јаловој иницијативи фудбалера Металца, који су узалудно тражили начин да надмудре врло чврсту и компактну одбрану крагујевачког тима.

Осим покушаја Одаде са дистанце у 86. минуту и Јована Стојановића из слободног ударца у судијској надокнади времена, Милановчани нису озбиљније угрозили гол Огњена Лукића, који је и на трећој утакмици заредом успео да остане несавладан.

Крагујевчани су овом победом “прескочили” Милановчане на суперлигашкој табели и коначно се нашли у зони баража, где ће покушати да остану до краја сезоне, мада уколико наставе оваквим темпом, не би било искључено и да без додатног доигравања обезбеде опстанак у елити.

“Црвене” у наредном колу очекује врло неугодно гостовање екипи лазаревачке Колубаре, са којом су водили жестоке битке у Првој лиги Србије прошле сезоне.

РАДНИЧКИ 1923 – МЕТАЛАЦ  1:0 (0:0)