“Црвени” разоружали имењака и резервисали место у плеј-оф фази Моцарт Бет Суперлиге

Данашњом победом над имењаком из Ниша, фудбалери Радничког 1923 су коло пре краја регуларног дела такмичења у Моцарт Бет Суперлиги Србије осигурали осмо место на табели које води у плеј-оф – 1:0 (0:0). Утакмицу на стадиону “Чика Дача” одлучио је погодак најбољег стрелца “црвених” ове сезоне Милутина Видосављевића после одличне асистенције Бразилца Евандра да Силве.

Циљ је остварен. Крагујевачки суперлигаш је данашњом победом над Нишлијама изборио пласман међу осам набољих екипа у првенству, што је по квалитету игара које је пружао током читаве сезоне апсолутно заслужио. Велики је то успех за крагујевачки клуб у години у којој обележава век свог постојања и наговештај да након година таворења у нижим ранговима такмичења и борбе за опстанак у суперлигашкој конкуренцији долазе бољи дани за “понос Шумадије”.

Као да је важност данашњег сусрета “везала ноге” фудбалерима Радничког 1923, који су већи део утакмице одиграли у грчу, али су и поред тога успели да пронађу начин да разоружају данас врло агилне Нишлије, које су у престоницу Шумадије дошле по преко потребне бодове у борби за опстанак.

Гости су били нешто конкретнији у првих двадесетак минута утакмице, па су тако у два наврата успели озбиљније да угрозе гол крагујевачког тима. Најпре се Лазар Павловић после дуплог паса са Месаревићем нашао у доброј позицији да савлада чувара мреже Радничког 1923 Милоша Младеновића, који је овом приликом демонстрирао своје голманске квалитете.

Опасно је било пред голом домаћина и у 14. минуту, када се после одличног проигравања од стране Александра Пејовића, Сава Петров нашао “очи у очи” са Момчиловићем, али је уместо да покуша да га савлада одлучио да асистира Месаровићу, што је одбрани Радничког 1923 дало довољно времена да се постави и успешно отклони опасност пред својим голом.

Тек у 22. минуту бележимо први ударац ка гостујућем голу. Упутио га је Милутин Видосављевић, али је лопта завршила далеко изнад оквира гола. Покушао је Видосављевић поново три минута касније после комбинације са Чинедуом, али га је овога пута изблокирао Етонгу.

Најближи водећем поготку „црвени“ су били у 36. минуту, када је после центаршута Стефана Чоловића и ударца главом Дамјана Крајишника пречка била савезник нишког тима.

На одмор се отишло без голова, да би већ у петом минуту наставка Милутин Видосављевић искористио повратну лопту Бразилца Евандра да из непосредне близине савлада голмана и капитена нишког тима Драгана Росића.

Након примљеног гола све је кренуло низбрдо за Нишлије, које су убрзо остале са играчем мање на терену, након што је Борис Варга неопрезним стартом над Евандром зарадио другу јавну опомену.

На другој страни велики пех задесио је Крагујевачане у 68. минуту, када је капитен Милош Видовић због повреде морао да уступи своје место на терену Луки Зорићу, да би у самом финишу утакмице ван игре морао и стрелац победоносног поготка Милутин Видосављевић, који је “страдао” у дуелу са Сашом Марјановићем.

Бројчано ослабљени гости и поред огромне жеље нису успели озбиљније да запрете домаћину у последњих пола сата утакмице. Вредан помена једино је ударац главом Миљана Шкрбића у 89. минуту, који је завршио изнад Младеновићевог гола.

Крагујевчани су, пак, делом због неодлучности, а делом и због ноншаланције пропустили неколико изгледних прилика да данашњи тријумф учине убедљивијим. Срећом па им се то није обило о главу, тако да су до краја утакмице успели да сачувају минимално вођство. Након што је главни арбитар утакмице Милош Милановић из Ћуприје означио завршетак сусрета уследило је заједничко славље играча и навијача Радничког 1923 испред јужне трибине стадиона “Чика Дача”.

Раднички 1923 се коло пре краја регуларног дела такмичења у Моцарт Бет Суперлиги налази на осмој позицији првенствене табеле са три бода предности у односу на свог најближег пратиоца на табели, лазаревачку Колубару. С обзиром да Крагујевчани имају бољи међусобни скор у дуелима са екипом из Лазаревца ове сезоне, јасно је да не постоји више ни теоретска могућност да испусте тренутни положај на табели.

Регуларни део првенства фудбалери Радничког 1923 завршавају гостовањем актуелном шампиону и лидеру на табели, београдској Црвеној звезди, у понедељак од 18 часова на стадиону “Рајко Митић” у Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (Н) 1:0 (0:0)