“Црвени” пронашли излаз из тунела

После три узастопна пораза, фудбалери Радничког 1923 данас су коначно успели поново да разгале срца својих навијача. По изузетно ветровитом времену, “црвени” су на свом “Чика Дачи” надиграли екипу ОФК Бачке, у утакмици 19. кола Прве лиге Србије – 2:1 (1:0).

Пут до шесте победе у сезони није био нимало лак, али су момци у црвеним дресовима јаком снагом воље и максималним залагањем на терену успели да га “прокрче”. Посебно радује чињеница што су Крагујевчани после три “сушна” кола коначно успели да затресу противничку мрежу, и то у два наврата.

Треба рећи да је крагујевачки прволигаш другу утакмицу заредом наступио у измењеној формацији, са три играча у задњој линији и двојицом у шпицу напада. Чини се да је ова новина, коју је пласирао Дарко Милисављевић, вршилац дужности шефа стручног штаба, донела позитиван помак у игри Радничког, чему у прилог иде и данашњи тријумф против Бачке.

Руку на срце, није ово била превише садржајна и динамична утакмица, која би задовољила рафиниране укусе поклоника фудбала. Током свих деведесет минута екипе су се тактички надмудривале, настојећи да искористе сваки кикс свог противника. На крају, победа је заслужено припала домаћем тиму, који је показао нешто више инцијативе у односу на госте из Бачке Паланке.

У првих пола сата утакмице није било већих узбуђења на терену. Бележимо само два покушаја главом Слађана Никодијевића, који су завршили ван оквира гола.

Прва ситуација вредна пажње виђена је пред голом Радничког. Играо се 33. минут, када су гости опасно запретили из контранапада. Гајић је из прве “штиклом” проиграо Ђорђевића, који је ушао у казнени простор домаћина, а потом шутирао поред гола.

Само минут касније, на другој страни је Максимовић покушао да упути ударац са ивице шеснаестерца, али је изблокиран.

У 39. минуту Раднички је дошао до почетне предности. Након дуплог паса са Максимовићем, Стеван Ковачевић је убацио лопту на ивицу петерца, где је утрчао Слађан Никодијевић и главом је спровео иза леђа гостујућег чувара мреже Алексе Милојевића.

Овај погодак је позитивно деловао на фудбалере крагујевачког прволигаша, који су у самом финишу првог дела игре у потпуности преузели све конце игре у своје руке, али нису успели да створе још неку изгледнију шансу пред голом противника.

Са друге стране, гости из Бачке Паланке су непосредно пред одлазак на одмор запретили преко Ђорђевића, али био је то лак плен за Раичевића.

Негативан резултат на крају првог полувремена натерао је фудбалере Бачке да заиграју нешто ангажованије у наставку сусрета и покушају да дођу до изједначења.

У 50. минуту Маринковић је са велике дистанце покушао да изненади Раичевића, да би се шест минута касније у шанси поново нашао и Крсто Ђорђевић, али је правовременом реакцијом Стефана Филиповића његов ударац изблокиран.

Опасно је било и након корнера Крстића у 63. минуту, када је Раичевић на тренутак испустио лопту, али није дозволио да до ње стигне Ђорђевић. Некадашњи голгетер Жаркова запретио је и у 74. минуту после повратне лопте Николе Жакуле, али није био прецизан.

У самој завршници утакмице гости су све чешће прескакали средину терена и дугим лоптама покушавали да дођу у прилику да угрозе гол Крагујевчана, који су, пак, зналачки одолевали и повремено претили из полуконтри и контри.

У 86. минту виђена је још једна опасна ситуација пред голом Радничког, коју је рашчистио пожртвовани Немања Здравковић.

Два минута пре истека регуларних деведесет минута, Ковачевић је извео скраћени корнер са десне стране, лопта је погодила једног од играча у живом зиду Бачке и на волшебан начин завршила иза гол-линије.

Овај погодак бацио је у екстазу навијаче крагујевачког тима, популарне “Црвене ђаволе”, који су упркос јаком ветру свих деведесет минута пружали подршку својим љубимцима.

И таман када је деловало да је питање победника решено, ствар се изненада закомпликовала. У 90. минуту досуђен је слободан ударац за Бачку на четредесетак метара од гола Радничког. Резервиста Марко Стојановић одлучио је да шутира директно на гол, а лопта је на опште изненађење крагујевачке публике завршила иза леђа Лазара Раичевића.

Срећом по наш тим, гости у заоставном времену нису успели озбиљније да запрете, па је остало 2:1 за Раднички.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК БАЧКА 2:1 (1:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 300
Судија: Марко Ивковић (Лајковац).
Помоћници: Слободан Крстић, Никола Антић (Ниш).
Стрелци: Никодијевић у 39. и Ковачевић у 88. за Раднички 1923, а Марко Стојановић у 90. минуту за ОФК Бачку.
Жути картони: Ћировић (Раднички 1923), Ратковић (ОФК Бачка).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Петровић, Филиповић, Здравковић, Варјачић (од 76. Грбовић), Мијатовић, Алексијевић, Ћировић, Ковачевић, Максимовић (од 65. Миленковић), Никодијевић (од 89. В. Поповић).

ОФК БАЧКА: Милојевић, Обреновић, Веселиновић, Маринковић, Томовић, Крстић (од 89. Марко Стојановић), Миловановић (од 78. Илић), Жакула, Асани (од 54. Ратковић), Ђорђевић, Гајић.

Данашњом победом Крагујевчани су побољшали бодовни учинак на 22 бода, мада се и даље налазе у тзв. “опасној зони” на табели.

“Црвене” сада очекују два узастопна гостовања, најпре Смедереву 1924, а потом и Металцу у Горњем Милановцу.