“Црвени” натерали “црно-беле” да се спашавају пораза у Хумској

Другу сезону заредом Крагујевчани успевају да донесу бод са гостовања у Хумској, где су претходних година глатко губили утакмице, неретко и са по пар голова разлике. За разлику од фебруарског дуела, у коме су “црвени” ефектним поготком Милутина Видосављевића “извукли” реми (1:1), овога пута је домаћин био тај који је морао да се спашава пораза.

Читава ситуација са одсуством првог тренера Феђе Дудића, који данас није био у прилици да води свој тим због картона, али и синоћним обијањем клупског аутобуса на паркингу испред Спортско-рекреативног центра “25. мај – Милан Гале Мушкатировић”, када је украден одређени део опреме, као да је додатно мобилисала “црвене” пред данашњи дуел у Хумској, у који су Крагујевчани ушли као одвећ прежаљени од стране већег дела спортског аудиторијума. На крају не само да су успешно одолели “црно-белима”, већ су их натерали и да се презнојавају у стрепњи од другог узастопног пораза, који би их довео у крајње незавидан положај пред наступајући “вечити дерби”.

Мањак концентрације на самом старту утакмице могао је скупо да кошта “црвене”. Срећом, па кардиналну грешку Милоша Ристића у уводним минутима није казнио стрелац водећег поготка за “црво-беле” у претходном дуелу на “Чика Дачи”, Алдо Калулу.

Окуражили су потом Крагујевчани, успели и да запрете најпре преко Глушчевића, а потом и Чоловића, пре него што су у 7. минуту натерали голмана Партизана Александра Јовановића да вади лопту из сопствене мреже. Била је то јако лепа акција “црвених” коју је иницирао Вижђи, затим је Бевис ефектно пропустио лопту до Пецеља који се правовремено убацио по левој страни; уследила је повратна лопта у срце шеснаестерца за младог Матију Глушчевића, који као да се претплатио на голове против “вечитих”, па је тако након Црвене звезде успео да затресе и мрежу Партизана. Иако ухваћен у раскораку, хитроноги офанзивац је успео да упути довољно јак и прецизан приземан ударац који је био неодбрањив за Јовановића.

Непуних десет минута касније уследио је нови шок за “црно-беле”. Идеалан центаршут Бојана Аџића са десног бока у погодак је претворио Џофри Чинеду, који се сјајно снашао пред голом домаћина и резантним ударцем главом сместио лопту иза леђа немоћног Јовановића обезбедивши свом тиму сада већ озбиљан капитал од два гола предности

Деловало је тим мометима да су “црно-бели” на конопцима и да полако губе компас. Одлука тренера Партизана Игора Дуљаја да након непуних пола сата из игре изведе крајње неубедљивог Квиснија Менига и убаци свог “џокера” са клупе Немању Николића само је додатно поткрепила овај утисак.

Ипак, пред одлазак на одмор домаћи долазе до даха. Захид је у 39. минуту крајичком ока уочио усамљеног Калулуа на десној страни, који шаље повратну лопту ка Салдањи, а најбољи стрелац Моцарт Бет Суперлиге ове сезоне не пропушта прилику да упише свој тринаести погодак у сезони.

Само пар минута касније Митровић прави прекршај над Захидом на самој ивици казненог простора, што је искусном Бибрасу Натху пружило прилику да још једном покаже какав је мајстор за прекиде. Одапео је 35-годишњи Израелац “стрелу” преко живог зида, а лопта је у савршеном луку атерирала у мрежи Крагујевчана.

Пред сам одлазак на паузу виђена је једна спорна ситуација пред голом Партизана. У дуелу су били Изучукву и Јовановић, па иако је стамени Нигеријац након нимало нежног старта чувара мреже “црно-белих” завршио на земљи држећи се за чланак десне ноге са болном гримасом на лицу, судија Јањуш се није усудио да покаже на “белу тачку” упркос жестоким протестима гостујућих фудбалера.

Почетак другог полувремена доноси наставак узбуђења пред гола. Прво су Крагујевчани имали ситуацију “два на један” пред противничким голом, али је покушај Вижђија да дотури лопту Чинеди осујетио Стојковић, да би се непун минут касније Захид нашао у прилици да угрози Лековића, који је након ударца норвешког интернационалца кратко одбио лопту до које је у наставку акције покушао да дође Николић, али је бржи од нападача Партизана био искусни Митровић.

Успели су “црно-бели” да затресу мрежу Радничког 1923 у 62. минуту, али је погодак Салдање овога пута поништен због офсајда.

И онда, као гром из ведра неба, Шумадиници стижу и до трећег гола. Лошу комуникацију штопера Партизана Синише Саничанина и голмана Александра Јовановића казнио је Милан Видаков својим шестим поготком у сезони, вредним останка на челу клупске листе стрелаца.

Кренули су тада домаћи “грлом у јагоде”, тренер Игор Дуљај је све карте бацио на напад, тако да је одбрана Радничког 1923 у наредних петнаестак минута била суочана са страховитим притиском, коме је, нажалост, подлегла у самом финишу сусрета, тачније у 87. минута, када је Кристијан Белић постигао који је “црно-беле” спасао другог узастопног пораза у првенству.

“Црвени” су тако пропустили лепу прилику да по први пут још од 1969. године и оног чувеног тријумфа од 4:1 освоје сва три бода у Хумској. Ипак, и освојен бод против доскорашњег лидера првенства и те како је драгоцен Крагујевчанима пред последњу утакмицу јесењег дела сезоне против Радника из Сурдулице, која је на програму у среду од 13 часова на стадиону “Чика Дача”.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 3:3 (2:2)

БЕОГРАД
Стадион:
ФК Партизан.
Судија: Предраг Јањуш (Панчево).
Помоћници: Светозар Живин, Милан Шутуловић (обојица из Новог Сада).
Стрелци: Салдања у 38, Натхо у 44. и Белић у 87. за Партизан, а Глушчевић у 7, Чинеду у 16. и Видаков у 74. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Николић (Партизан), Митровић, Бевис, Глушчевић, Ристић, Изучукву (Раднички 1923).

ПАРТИЗАН: Јовановић, Стојковић, Марковић, Саничанин (од 82. Трифуновић), Антић, Стјепановић, Натхо (од 69. Белић), Калулу (од 69. Северина), Захид, Мениг (од 29. Николић), Салдања. Тренер: Игор Дуљај.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Аџић, Изучукву, Митровић, Пецељ, Ристић, Бевис, Чоловић, Вижђи (од 69. Симовић), Глушчевић (од 62. Видаков), Чинеду (од 77. Ђурић). Тренер: -.