“Црно-бели” однели цео плен из престонице Шумадије

Нису наши омладинци успели да избегну пораз у дуелу са актуелним шампионом Србије, екипом београдског Партизана. “Црно-бели” су славили са 3:1 (2:0), наневши “ђаволчићима” четврти пораз у текућој сезони.

Две године заредом “црно-бели” нису осетили чари тријумфа у престоници Шумадије, али су данас успели да донесу цео плен са овог сада већ традиционално неугодног гостовања.

Утакмица је практично решена већ на самом старту, када су гости са два експресна поготка Душана Јовановића утрли пут ка тријумфу. Оба поготка постигнута су на готово пресликан начин након центаршута са десне стране и спретне реакције “црно-беле” “деветке”.

Претходно је Аврам Лукић имао лепу прилику да доведе “ђаволчиће” у вођство, али је његов ударац изблокиран од стране гостујућих дефанзиваца. Имали су домаћи до краја првог полувремена 2-3 добре прилике да макар ублаже убедљив заостатак, али их нису искористили, тако да су Београђани на одмор ипак отишли са два гола предности.

Почетак другог полувремена доноси потпуну опсаду гостујућег гола. Најзрелију прилику у овом периоду утакмице пропустио је Арсенијевић, када је за делић секунде закаснио да повратну лопту Вељку Димитријевића спроведе у мрежу. На другој страни, Јовановић није успео да казни кардиналну грешку Танасијевића и да већ у том 59. минуту одагна све дилеме око победника.

Трачак наде “ђаволчићима” да могу до позитивног резултата донео је погодак данас веома расположеног Вељка Димитријевића, који је спретним лоб ударцем натерао голмана Партизана Вању Радулашког на капитулацију. Међутим, само десет минута касније Јанковић је на сличан начин савладао Богдана Вучковића за коначних 3:1.

Наши омладинци су тако остали на учинку од десет освојених бодова након осам одиграних кола.

Након дуела са “црно-белима”, “ђаволчиће” у наредном колу очекује гостовање другом “вечитом ривалу”, екипи Црвене звезде.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 1:3 (0:2)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
200.
Судија: Ненад Ђорђевић (Гуча).
Стрелци: Димитријевић у 70. минуту за Раднички 1923, а Јовановић у 8. и 13. и Јанковић у 80. минуту за Партизан.
Жути картони: Ћелић (Партизан).

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Ристић (од 80. Димовски), Букумира, Пантовић (од 81. Живадиновић), Косановић (од 65. Коларевић), Димитријевић, Ђоровић, Арсенијевић (од 65. Ракићевић), Чорбић (од 55. Ристовић), Лукић, Танасијевић.

ПАРТИЗАН: Радулашки, Ћук, Ћелић, Рогановић, Алиловић (од 83. Симић), Јовановић (од 73. Петровић), Петровић (од 80. Дошлов), Јанковић, Поповић (од 73. Тадић), Угрешић, Мирчетић (од 88. Мирчетић).