Частан пораз на гостовању водећем тиму првенства

Десетковани састав крагујевачког суперлигаша пружио је сасвим пристојан отпор браниоцу титуле и лидеру на табели Црвеној звезди, али недовољан да избегне пораз у последњој утакмици регуларног дела такмичења у Моцарт Бет Суперлиги Србије – 2:0 (1:0).

Крагујевчани су на мегдан актуелном шампиону државе изашли без петорице стандардних првотимаца, што је шефа струке Дејана Јоксимовића приморало на промену формације, па су тако “црвени” после дужег времена заиграли са тројицом играча у задњој линији. Занимљиво је да се у стартној постави нашао и један дебитант Лука Малић, који је зимус стигао на “Чика Дачу” из сарајевског Жељезничара.

И у овако “шареноликом” саставу Шумадинци су пружили доста добар отпор водећем тиму првенства, нарочито у првих 45 минута, показујући да нису “залутали” међу учеснике предстојећег плеј-офа. Нажалост, примљен гол у раној фази утакмице представљао је огроман баласт за изабранике тренера Дејана Јоксимовића, који су, додуше, имали пар солидних прилика да дођу до резултатског поравнања, али нису успели да их искористе, да би у самом финишу примили још један гол који им је практично запечатио судбину на данашњем сусрету.

Одбрана Крагујевчана капитулирала је већ после шест минута игре. Лопта је после лукаво изведеног прекида Кингса Кангве погодила стативу и одбила се на неких двадесетак метара од гола Радничког 1923 где ју је сачекао Алекс Виго да би је потом добро одмереним и врло прецизним ударцем сместио у мрежу крагујевачког тима.

Имали су “црвени” доста среће у 16. минуту, након што капитен “црвено-белих” Александар Катаи није успео да искористи “зицер” ситуацију пред голом Милоша Младеновића.

Шумадинци су први пут озбиљније запретили домаћину на истеку 20. минута, када је после повратне лопте Ђурића Бразилац Евандро шутирао поред гола. Пар минута касније у прилици се нашао и други интернационалац у редовима крагујевачког тима, Нигеријац Жофри Чинеду, који је упутио прејак пас на другу стативу ка Евандру. Уследио је потом ударац Николе Влајковића са дистанце који је закључио прилично сиромашно прво полувреме.

Прво узбуђење у наставку виђено је пред голом крагујевачког тима. Родић је упутио употребљив центаршут са леве стране, а Филип Ивановић успешно интервенисао испред младог Ракоњца.

Управо је стамени штопер Крагујевчана покушао да угрози гол домаћег тима после прекида у 66. минуту, али није успео да захвати лопту на жељени начин. Запретили су потом и “црвено-бели” из прекида, и то преко капитена Катаија, који је тукао главом после корнера, али није био довољно прецизан.

Млади Никола Митуљикић је у 73. минуту покушао да изненади Младеновића ударцем са дистанце, међутим није био довољно прецизан. Одлично је голман Радничког 1923 реаговао у 77. минуту када је добро затворио ближи угао после ударца Стефана Митровића, али је само минут касније био приморан да вади лопту из своје мреже. Поново је хитроноги Митровић умакао дефанзивцима Радничког 1923, да би потом добро пласираним ударцем искоса са десне стране натерао Младеновића на нову капитулацију.

Имали су Београђани до краја утакмице још једну добру прилику да учине победу убедљивијом преко Николе Митуљикића, који је убачену лопту са леве стране послао изнад гола крагујевачког тима.

Данашњи пораз није пореметио пласман “црвених” на првенственој табели, који су регуларни део такмичења у Моцарт Бет Суперлиги окончали на осмој позицији са 37 освојених бодова.

Фудбалере Радничког 1923 након ускршње паузе очекује почетак надметања у плеј-офу. Већ сада је извесно да ће Крагујевчани у првој утакмици завршне фазе првенства, која је предвиђена за 22. април, гостовати седмопласираном Вождовцу, који их је овог пролећа савладао на “Чика Дачи” са минималних 1:0.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)