Без муниције против Трајала

Фудбалери Радничког 1923 и Трајала одиграли су без голова на “Чика Дачи” – 0:0, у сусрету 10. кола Прве лиге Србије. У једној фер и не баш превише садржајној утакмици, конкретнији су били фудбалери домаћег тима, који су пропустили пар лепих прилика да дођу до три бода пред својим навијачима.

Крагујевачни су у данашњи дуел са Крушевљанима ушли ослабљени неиграњем суспендованих Лазара Петровића и Ђорђа Максимовића, али са огромном жељом да након пораза у Жаркову обрадују своје навијаче освајањем нових бодова. Нажалост, екипа тренера Дарка Војводића у томе није успела, што због недостатка концентрације у завршници, што због квалитетног противника, који је током свих 90 минута одлично маркирао простор и онемогућавао фудбалере крагујевачког тима да ураде нешто више у завршној трећини терена.

На прво веће узбуђење чекало се до 9. минута, када се Огњен Илић нашао у доброј позицији пред голом Трајала, али је чувар мреже гостујућег тима Стојановић на време предосетио опсност и успео да “уђе у шут” младом фудбалеру Радничког. Приликом ове интервенције голман крушевачког прволигаша се повредио, па је неколико минута касније био принуђен да своје место међу стативима уступи Ненаду Јовановићу.

У 14. минуту Варјачић је упутио употребљив центаршут на другу стативу ка Томиславу Тодоровићу, чији је покушај ударца изблокиран од стране дефанзиваца гостујућег тима.

Уследио је један мирнији период игре, где се већина дешавања на терену одигравала између два шеснаестерца, да би у финишу првог полувремена домаћи пропустили сјајну прилику да на одмор ипак оду са голом предности. Ковачевић је убацио лопту са десне стране, она је прошла поред Никодијевића и дошла до Огњена Илића, чији је шут одбранио голман Јовановић. У наставку акције покушао је и Тодоровић, али је његов ударац завршио изнад пречке.

Минут касније гости су упутили свој први шут у оквир гола Крагујевчана, који је без већих проблема завршио у наручју опорављеног Лазара Раичевића.

Почетак другог полувремена донео је нешто јачи темпо игре, али неких изгледнијих прилика није било ни на једној страни. Тек је у 67. минуту Тодоровић ударцем са дистанце задао муке голману Трајала Јовановићу, који је и поред не баш сјајне интервенције успео да избаци лопту у корнер.

Три минута касније Раднички је пропустио вероватно и најбољу прилику на целој утакмици. После контранапада који је повео Видовић, Ћировић је као на тацни оставио лопту Велимиру Поповићу, који је са неких 7-8 метара шутирао поред гола.

У финишу утакмице и гости су се мало окуражили, па су у 76. минуту запретили после центаршута са леве стране на који није стигао да реагује Лишчевић.

У завршних десет минута сусрета Крагујевчани су појачали притисак ка голу свога ривала. У том интервалу вредни помена су покушај Велимира Поповића главом у 83. минуту и ударац Стевана Ковачевића са неких 17 метара минут касније, који није створио већих проблема Јовановићу.

Опасно је било пред голом Трајала и у 87. минуту, када је Никодијевић закаснио да лукаву асистенцију Ковачевића претвори у погодак, а само минут касније у шанси се нашао и Ћировић, али је његов шут изблокиран.

Један од најозбиљнијих удараца ка голу Радничког упутио је Џoф у 90. минуту, међутим, Раичевић је био опрезан. У судијској надокнади времена бележимо још два покушаја домаћег тима преко Здравковића и Варјачића, али се резултат није променио.

РАДНИЧКИ 1923 – ТРАЈАЛ 0:0

Стадион: “Чика Дача”
Гледалаца: 600
Судија: Иван Стаменковић (Калуђерица)
Помоћници: Иван Крстић (Јаково), Иван Цветковић (Београд)
Жути картони: Лишчевић (Трајал)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Мијатовић, Филиповић, Здравковић, Видовић, Ковачевић, Тодоровић (од 69. Иванчевић), Ћировић, Илић (од 63. В. Поповић), Никодијевић.

ТРАЈАЛ: Стојановић (од 18. Јовановић), Радић, Петровић, Радмановац, Савић, Лишчевић, Гогић (од 54. Степановић), Пуношевац, Џоф, Ђуровић (од 72. Милисављевић), Јовановић.

После овог ремија фудбалери Радничког 1923 скочили су за две позиције на табели и тренутно заузимају једанаесто место са дванаест освојених бодова.

Крагујевчане у среду очекује гостовање ОФК Бачкој у шеснаестини финала националног купа, а затим и сусрет 11. кола Прве лиге Србије против Колубаре у Лазаревцу.