Берићетан викенд за млађе категорије

Све три млађе селекције нашег клуба, које се надмећу у лигима под окриљем ФСРЗС, забележиле су победе овог викенда. Омладинци су били бољи од Карађорђа из Тополе (4:1), кадети су декласирали краљевачки Аполон (6:1), док су пионири надиграли градског ривала Шумадију 1903 (3:0).

Пулени тренера Дејана Јоксимовића настављају да нижу победе у Првој омладинској лиги ФСРЗС. Овога пута “ђаволчићи” су на свом “Чика Дачи” савладали комшије из Тополе са 4:1.

Иако резултат говори супротно, пут до тријумфа није био лак. Мрежу гостију је већ у првом минуту начео Алекса Васић, а исти играч је у 13. минуту дуплирао предност нашег тима.

Гости из Тополе нису се предавали, те су у финишу првог полувремена успели да смање заостатак и врате се у игру. Ипак, Крагујевчани су поготком Ђорђевића у 73. минуту поново вратили два гола предности, да би тачку на овај сусрет ставио Петар Симовић у последњем минуту утакмице.

Кадети су били врло расположени у сусрету са вршњацима из краљевачког Аполона, које су испратили са шест погодака.

Мрежу Краљевчана тресли су Ристић, Гачевић, Александар и Лука Петровић, Жунић и Ерић.

Ученици Душана Ђорђевића су овом победом задржали треће место на табели Прве кадетске лиге ФСРЗС.

Овог викенда стартовао је и други део сезоне у Шумадијско-рашкој лиги за пионире. Наша екипа је у градском дербију успела да надигра вршњаке из Шумадије 1903 и слави резултатом 3:0.

Бриљирао је резервиста Лука Павловић, који је хет-триком обезбедио свом тиму прве пролећне бодове.

Екипа тренера Душана Николића тренутно заузима друго место на табели са три бода мање у односу на водећи Аполон 2018 из Краљева.

Наредног викенда омладинци гостују Слободи у Чачку, док кадети и пионири неће имати такмичарских обавеза.