Бачка “минималцем” елиминисала Раднички из Купа Србије

Наша екипа елиминисана је већ на старту такмичења у Купу Србије. Наиме, “црвени” су на гостовању ОФК Бачкој у шеснаестини финала поражени “минималцем” – 0:1 (0:0), и то након што су више од седамдесет минута успешно парирали домаћину.

Прву прилику на утакмици имао је Перић, чији је ударац са 13-14 метара одбранио Раичевић. Затим је покушао и Марко Стојановић, али ни он није био прецизан.

Уследио је први покушај Крагујевчана преко Ћировића, да би потом припретио и Огњен Илић ударцем са десетак метара удаљености. У финишу првог полувремена припретио је и Иванчевић, али ни он није био довољно прецизан.

У 55. минуту поново је Ћировић покушао да затресе мрежу Бачке, а затим је на другој страни узвратио Миланов.

Тренутак одлуке догодио се у 74. минуту. Ђорђевић је искористио добро изведен прекид капитена Крстића и са неколико метара лопту је главом послао у мрежу.

Испоставило се да је овај гол одлучио коначног победника сусрета и екипи Бачке обезбедио пласман у наредну фазу такмичења.

ОФК БАЧКА – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА
Стадион:
“Славко Малетин Вава”
Судија: Милош Милановић (Ћурпија)
Помоћници: Милоје Милићевић (Прокупље), Никола Антић (Ниш)
Стрелац: Ђорђевић у 74. минуту
Жути картони: Обреновић (ОФК Бачка), Видовић, Максимовић, Миленковић, Рађен (Раднички 1923)

ОФК БАЧКА: Ћирић, Маринковић, Миловановић, Костић, Веселиновић, М. Стојановић (од 69. Крстић), Симић (од 57. Ђорђевић), Перић, Илић, Миланов, Обреновић (од 83. Марковић).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Грбовић, Мијатовић (од 44. А. Поповић), Рађен, Филиповић, Видовић, Ћировић, Максимовић, Иванчевић (од 75. В. Поповић), Илић (од 70. Миленковић), Никодијевић.

Фудбалери Радничког 1923 сада се окрећу припремама за гостовање Колубари у Лазаревцу, у оквиру 11. кола Прве лиге Србије.