Андреја Ристић донео прву пролећну радост омладинцима

Коначно је дошао крај пролећној агонији наших омладинца, који су данашњом победом над браниоцем титуле и другопласираним тимом Омладинске лиге Србије, београдском Црвеном звездом, прекинули низ од десет утакмица без оствареног тријумфа – 1:0 (1:0). Јунак првог пролећног тријумфа “ђаволчића” био је Андреја Ристић, чији је погодак у 31. минуту пресудио “црвено-белима”, који су данашњим поразом практично изгубили и последњи трачак наде за одбрану шампионске круне.

Да одлична партија коју су ученици тренера Душана Николића пружили на гостовању новосадској Војводини пре три дана није била “изоловани инцидент”, показао је данашњи дуел са “црвено-белима”. Иако су наспрам себе имали екипу која је на последњих осам утакмица забележила седам победа и један реми, наши омладинци су храбром, борбеном и дисциплинованом игром успели да пронађу пут до дуго чеканог тријумфа. Баш као против Војводине, тренер Николић је и овога пута у стартну поставу уврстио неколико момака из кадетске селекције, који су својом енергијом и борбеношћу унели живост у редове “ђаволчића”.

Кренули су домаћи жустро, без страха и респекта према прошлогодишњем шампиону. Петровић је у 17. минуту незгодним ударцем искоса са леве стране натерао голмана “црвено-белих” Лаиновића на прву интервенцију, да би само пет минута касније упорни Андреја Ристић умало казнио неопрезност чувара мреже београдског тима.

Бољу игру у првих пола сата утакмице наши омладинци су коначно крунисали у 31. минуту. Дејан Ристић је извео корнер, а његов презимењак Андреја лопту са прве стативе главом скренуо у мрежу за експлозију одушевљења у табору “ђаволчића”.

До истека првих 45 минута није било већих узбуђења пред оба гола, тако да се на одмор отишло са минималном предношћу домаћег тима.

Очекивано, друго полувреме донело је нешто ангажованију игру гостију из Београда, који су у пар наврата успели да запрете Стефану Лешњаку и то углавном ударцима са дистанце. Најближи изједначењу “црвени-бели” били су у 86. минуту, када је лопта након ударца Бајића погодила пречку. На крају је остало 1:0 за наш тим, који је овом победом и математички пребринуо све бриге око опстанка у највишем рангу такмичења.

Два кола пре краја првенства “ђаволчићи” заузимају десето место на табели са 40 освојених бодова, колико су сакупили и новосадска Војводина и београдски Графичар, који ће сутра поделити мегдан у борби за нове бодове.

До краја сезоне изабранике тренера Душана Николића очекују још дуели са екипом Младости у Лучанима и последњепласираним ОФК Вршцем на “Чика Дачи”.

РАДНИЧКИ 1923 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:0 (1:0)