У склопу припрема за повратничку сезону у Омладинској лиги Србије, ученици Дејана Јоксимовића јуче су гостовали актуелном шампиону Србије у омладинској конкуренцији, београдској Црвеној звезди. “Ђаволчићи” су пружили игру изнад очекивања и савладали “црвено-беле” са 3:2 (0:1). Поред омладинаца, и наша кадетска селекција одмерила је снаге са вршњацима у црвено-белим дресовима, где је и поред добре игре претрпела пораз резултатом 0:2.

Иако је домаћин први дошао до резултатске предности, голом Бачанина у 21. минуту, то није деморалисало “ђаволчиће”, који су наставили са жустрим атацима ка голу свог ривала.

Васић је непосредно пред одлазак на одмор пропустио идеалну прилику да донесе крагујевачком тиму резултатски егал, пошто је његов ударац зауставила пречка. Исти играч имао је више среће у 47. минуту, када је одличан центаршут Аничића претворио у погодак.

Тотални преокрет уследио је у 60. минуту, након што је Димитријевић прецизним ударцем са ивице казненог простора приморао домаћег голмана на капитулацију. Само пет минута касније, поново се затресла мрежа шампиона. Јовановић је искористио употребљив центаршут са леве стране и донео Радничком 1923 предност од два гола.

Домаћи су до краја утакмице успели да ублаже пораз поготком Икановића са беле тачке у 84. минуту.

Била је ово трећа победа изабраника Дејана Јоксимовића у припремном периоду, након што су претходно савладани Металац и градски ривал Шумадија 1903.

Наредну проверу омладинци Радничког 1923 имаће у недељу против вршњака из новосадске Војводине. Ова утакмица биће одиграна у Врњачкој Бањи, где се новосадски тим тренутно налази на припремама.

КАДЕТИ ОСТАВИЛИ ДОБАР УТИСАК

Наша кадетска селекција је у сусрету са вршњацима из Београда пружила добру игру, коју није успела да крунише поготком. “Црвено-бели” су славили са 2:0, головима Веселиновића и Смиљанића, и потврдили епитет најбоље екипе Кадетске лиге Србије.

Остаје жал што наши момци нису искористили бар једну од многобројних шанси, а у пар наврата нису имали ни среће, будући да су погађали оквир гола.

У сваком случају, овај сусрет представља вредно искуство за ученике Душана Ђорђевића, које у наредној сезони очекује борба за сам врх табеле у Првој кадетској лиги ФСРЗС.