Тежак пораз на “Чика Дачи”

Фудбалери Радничког 1923 убедљиво су поражени од врањског Динама на свом “Чика Дачи” у дербију 3. кола Прве лиге Србије – 0:4 (0:1). По веома лошем, кишовитом времену, стрпљиви Врањанци су зналачки искористили дефанзивне пропусте нашег тима и дошли до треће узастопне победе на старту сезоне.

Иако је данашњи дуел на “Чика Дачи” имао епитет дербија кола, коначан резултат јасно говори о томе ко је имао главну реч на терену. Фудбалери крагујевачког прволигаша обрукали су се пред својим навијачима, који су их упркос жестокој провали облака бодрили свих деведесет минута.

На другој страни, доскорашњи суперлигаш из Врања показао је да се са правом нада експресном повратку у елитни ранг такмичења, као и да му гостовања у срцу Шумадије баш пријају, будући да је и пре две године однео убедљив тријумф на “Чика Дачи”, резултатом 3:0.

Сам почетак сусрета није наслућивао овакав исход. Крагујевчани су добро ушли у утакмицу и већ у 2. минуту запретили преко Ћировића, који је шутирао из окрета право у противничког чувара мреже.

Голман Динама Стефан Поповић исказао је одређену дозу несигурности приликом корнера који је извео Тодоровић у 16. минуту, али је на крају ипак успео да ухвати лопту у своје наручје.

Запретили су потом гости преко Стевановића и Спасића, затим је на другој страни свој ударац опробао Стефан Грбовић, да би у 25. минуту Никодијевић лепо одложио лопту до Тодоровића, који је шутирао са ивице шеснаестерца недовољно добро да се озбиљније угрози противнички голман.

Ненад Поповић је у 29. минуту упутио оштар ударац који је завршио изнад гола Радничког, да би у 37. минуту Филип Бајић искористио кикс Александра Варјачића и из другог покушаја савладао Владимира Савића, који је на овој утакмици међу стативама заменио повређеног Лазара Раичевића.

Након примљеног поготка увукла се нека несхватљива нервоза међу фудбалере крагујевачког тима. Деловало је као да су “црвени” изгубили компас и да не могу да повежу своје редове на терену.

Наравно да из свега тога ништа добро није могло да произађе, па су гости из Врања почетком другог полувремена дуплирали стечено вођство. Јовановић је извео ударац из угла, a Златковић се у срцу петерца само “поклонио” и главом спровео лопту у мрежу.

Тренеру домаћих Дејану Николићу није преостало ништа друго осим да у игру моментално уведе преостале две офанзивне опције са клупе, Огњена Илића и Велимира Поповића.

Управо је високи Поповић у 60. минуту на центаршут Варјачића шутирао главом поред гола, а само минут касније Никодијевић је после убачене лопте од стране Ковачевића погодио стативу.

Тотална офанзива Крагујевчана оставила је доста простора иза последње линије одбране, што су Врањанци зналачки искористили у 65. минуту. Недељковић је послао сјајну лопту у простор за капитена Стевановића, који је утрчао иза леђа одбране крагујевачког тима и пребацио голмана Савића за убедљивих 3:0.

Неповољан резултат додатно је подгрејао нервозу у редовима “црвених”, која је прокључала у 80. минуту када је Александар Поповић после гужве на терену и међусобног кошкања са фудбалерима Динама добио директан црвени картон, па је Раднички на сву муку остао са играчем мање на терену.

Ни ту није био крај невољама нашег тима. Само шест минута касније и штопер Стефан Филиповић је због безобзирног старта са леђа добио други жути картон, тако да је домаћин био приморан да утакмицу оконча са девет играча.

Бројчану предност силно мотивисани Врањанци су искористили да дођу и до четвртог гола на утакмици. Стрелац је био резервиста Младен Поповић у 88. минуту.

Раднички је тако забележио најтежи пораз на свом терену у последње четири године. Последњи пут Крагујевчани су претрпели овако убедљив пораз на “Чика Дачи” у сезони 2015/16, када су идентичним резултатом (0:4) изгубили од Бежаније.

РАДНИЧКИ 1923 – ДИНАМО 0:4 (0:1)

Стадион: “Чика Дача”
Гледалаца: 600
Судија: Марко Делибашић (Врбас)
Помоћници: Новак Новаковић (Београд), Иван Крстић (Јаково)
Стрелци: Бајић у 37, Златковић у 54, Стевановић у 65. и М. Поповић у 88. минуту за Динамо.
Жути картони: А. Поповић, Петровић, Никодијевић, Филиповић, Илић (Раднички 1923), Антић, Вешковац (Динамо)
Црвени картони: А Поповић у 80. и Филиповић у 86. минуту (Раднички 1923)

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, А. Поповић, Петровић, Филиповић, Здравковић, Грбовић (од 68. Видовић), Ћировић (од 57. Илић), Тодоровић (од 59. В. Поповић), Ковачевић, Никодијевић.

ДИНАМО: Поповић, Тумбас, Јовановић, Јаћимовић, Златковић, Окомајин (од 46. Вешковац), Недељковић, Стевановић, Бајић, Н. Поповић (од 79. Антић), Спасић (од 58. М. Поповић).

Фудбалери Радничког 1923 морају што пре да се опораве од последица данашњег пораза, будући да их већ у недељу очекује тешко гостовање још једном бившем суперлигашу, екипи ОФК Бачке.