Сјајна фудбалска представа на „Чика Дачи“ без победника

У утакмици последњег, 30. кола Прве лиге Србије, фудбалери Радничког и Телеоптика поделили су бодове на „Чика Дачи“ – 2:2 (1:0). Крагујевачка публика имала је прилику да ужива у једној одличној фудбалској представи са прегршт шанси и голова, али и грешака, које су умало скупо коштале наш тим.

Одавно једна екипа није дошла на „Чика Дачу“ тако „отвореног гарда“ и са жељом да се надиграва, као што је то урадио Телеоптик данас. То је већ у старту гарантовало садржајну утакмицу, пуну ритма, коју су обележили резултатски преокрети, лепе акције, шансе и голови. Наша екипа је добро почела, на време повела предивним поготком Тодоровића, а онда поново примила два „јефтина“ гола, па је до краја утакмице била приморана да се спашава пораза.

Први ударац на гол Радничког упутио је Каришић у 2. минуту, да би три минута касније на супротној страни терена Тома Тодоровић покушао да упосли Ђорђа Максимовића, међутим, лопта је завршила иза леђа најбољег стрелца крагујевачког тима овог пролећа.

У одличној прилици нашао се потом млади Јован Кокир у 8. минуту, када је шутирао искоса са леве стране, лопта је закачила стативу и одбила до Јовановића, чији је ударац изблокиран од стране фудбалера домаћег тима.

Недуго затим опасност и на другој страни. Голман Вуканић је испустио лопту након дуела са Милошем Ђорђевићем, који није успео да казни ову слабу интервенцију гостујућег чувара мреже.

Ђорђе Максимовић је у 14. минуту шутирао из окрета искоса са десне стране у супротан угао, голман Вуканић је кратко одбио лопту, коју је Влалукин избацио у корнер.

Играо се 17. минут када је Милош Ђорђевић пао у казненом простору Телеоптика тражећи једанаестерац, али је судија Митић само одмахнуо руком и показао да се игра настави.

У 22. минуту запретио је омалени Влалукин после корнера, али није био довољно прецизан. На нову шансу чекало се до 33. минута, када је Кокир из слободног ударца са леве стране тукао директно на гол, Лука Чермељ је покушао да засмета Лазару Раичевићу, али се чувар мреже нашег тима није дао изненадити и сигурно је приграбио лопту.

Минут касније догодио се најлепши детаљ на утакмици. Тома Тодоровић је повео лопту, а онда се изненада одлучио на ударац са 25-26 метара удаљености од гола Телеоптика. Лопта је пролетела као тане и завршила иза леђа изненађеног Вуканића. Предиван погодак младог фудбалера Радничког, којим је најавио да полако достиже жељени ниво форме.

Након спектакуларног поготка Тодоровића, чинило се да је наша екипа на добром путу да забележи очекивану победу, тим пре што су наши момци заиста у тим тренуцима контролисали игру и били опаснији ривал.

Тако је већ у 36. минуту поново запретио Максимовић ударцем са 13-14 метара искоса са десне стране, који је Вуканић некако успео да примири и уграби лопту испред Томислава Тодоровића. Пет минута касније, након корнера са леве стране, покушао је и Петровић главом из петерца, али није био прецизан.

Након одмора, гости из Земуна кренули су знатно аглилније ка голу Радничког у жељи да што пре дођу до изједначујућег поготка. Ипак, прву прилику у наставку сусрета имао је Стеван Ковачевић, који је са двадесетак метара шутирао изнад пречке.

Два минута касније, Влалукин је започео добру акцију Телеоптика, потом је Јовановић покушао да центрира поред Остојића, који је закачио лопту довољно да она дође до Кокира, а млади фудбалер је у паду главом шутирао поред гола.

Имали су гости доста среће у 52. минуту. Прво је Ковачевић извео корнер, а Матовић избио лопту, која је опет дошла до искусног везисте Радничког, уследио је нови центаршут, Максимовић је успео да „очеше“ лопту главом, али је она на крају завршила поред стативе.

Само минут касније екипа Милана Ристића дошла је до резултатског поравнања. Кардиналну грешку одбране нашег тима казнио је плавокоси Кокир, који је прецизним приземним ударцем натерао Лазара Раичевића на капитулацију.

Након овог поготка Телеоптика, екипа тренера Дејана Николића се још више отворила у жељи да поново дође до предности, док су се гости уздали у контре и брзину својих офанзивних играча.

Управо су у 63. минуту из једне такве ситуације „оптичари“ дошли у ситуацију да угрозе гол домаћина, али је Поповић успео да у последњем тренутку интервенише испред Страхиње Јовановића.

Покушао је одмах потом на другој страни Тодоровић да упосли Максимовића, али је Вуканић некако успео да интервенише. Само пар тренутака након што је ушао у игру, Јован Лукић је тестирао гостујућег чувара мреже снажним ударцем са дистанце, да би после корнера још једном покушао и Лазар Петровић, међутим, није био довољно прецизан.

Затресла се мрежа Телеоптка у 74. минуту, али је гол Милоша Ђорђевића поништен због офсајда.

Три минута касније – преокрет. После убачене лопте са леве стране и лоше рекације Поповића, резервиста Воротовић је искористио „поклон“ и довео свој тим у вођство од 2:1.

Неверица на лицима играча и навијача Радничког била је видљива у тим тренуцима, пошто се ето од готовог, направила вересија. Уместо планирана три бода, Крагујевчани су тако дошли у ситуацију да се боре да избегну пораз.

При том, ни срећа није била савезник момака у црвеним дресовима. Доказ за то је ситуација из 84. минута, када је Лукић упутио оштар центаршут са леве стране, а лопта прескочила голмана Вуканића, ударила у стативу поред Димитрића и Вујасина и одбила се назад у поље.

Ипак, правда је на крају задовољена. Почела је судијска надокнада времена када је Лукић извео корнер, а лопта након „билијара“ пред голом гостију дошла до реконвалесцента Александра Димитрића, који је на најбољи могући начин обележио повратак на терен после шестомесечне паузе и донео свом тиму изједначење – 2:2.

Није ту био крај узбуђењима на овом сусрету. У дубокој судијској надокнади времена, Бранко Остојић је као последњи играч одбране оборио Милосављевића и зарадио директан црвени картон, да би непун минут касније Урош Алексијевић добио други жути картон, па је Раднички ову утакмицу завршио са девет играча на терену.

РАДНИЧКИ 1923 – ТЕЛЕОПТИК 2:2 (1:0)

Стадион: „Чика Дача“
Гледалаца: 1600
Судија: Милан Митић (Лесковац)
Помоћници: Чедомир Андрејић (Крушевац), Иван Благојевић (Параћин)
Стрелци: Тодоровић у 34. и Димитрић у 90. минуту за Раднички 1923, а Кокир у 53. и Воротовић у 77. минуту за Телеоптик
Жути картони: Поповић, Алексијевић (Раднички 1923), Каришић, Милосављевић (Телеоптик)
Црвени картони: Остојић, Алексијевић (Раднички 1923)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић (од 78. Илић), Петровић, Остојић, Алексијевић, Ковачевић, Максимовић (од 72. Димитрић), Тодоровић (од 64. Лукић), Вујасин, Ђорђевић.

ТЕЛЕОПТИК: Вуканић, Влалукин, Л. Чермељ, Матовић, Ф. Чермељ, Милосављевић, Јовановић (од 87. Шишков), Бабовић (од 55. Воротовић), Кокир (од 69. Илић), Каришић, Пеличић.

Раднички ће тако у плеј-оф са пете позиције, испред Металца, Бежаније и Синђелића, а иза ТСЦ-а, Јавора, Инђије и Златибора.

Прву утакмицу друге фазе такмичења, која броји седам кола, крагујевачки прволигаш одиграће наредног викенда на свом „Чика Дачи“ против екипе Металца, коју је већ два пута савладао ове сезоне.