Први пролећни пораз

После осам утакмица у којима нису осетили горчину пораза, фудбалери Радничког 1923 капитулирали су на гостовању водећем ТСЦ-у из Бачке Тополе у 27. колу Прве лиге Србије – 0:2 (0:2). Домаћин је рано дошао до вођства, већ у 10. минуту поготком Ровчанина, да би пред одлазак на одмор Милићевић удвостручио предност своје екипе, што се испоставило довољним за коначан тријумф.

Тренер Радничког 1923 Дејан Николић одлучио се да за ову утакмицу мало „промеша карте“, па је извео нешто другачији састав у односу на прва четири пролећна кола. Тако су од првог минута заиграли искусни штопер Бранко Остојић, млади Огњен Илић и брзоноги Жељко Жерађанин, а дошло је и до одређених промена у формацији. Александар Варјачић добио је нешто офанзивнију улогу по десном боку, а на бековску позицију поново је прекомандован Немања Здравковић, док је Ђорђе Максимовић,најбољи стрелац крагујевачког тима овог пролећа, заузео место у самом шпицу напада.

Ипак, све ове промене у крагујевачком тиму нису дале жељени резултат у дуелу са једним од главних кандидата за улазак у Супер лигу Србије, који је са два постигнута поготка у првом полувремену осигурао себи нови тријумф.

Домаћин је до вођства дошао већ у 10. минуту. Након кратке комбинације из корнера, Ровчанин се одлучио за ударац са неких двадесетак метара искоса са десне стране, а лопта се од стативе одбила у мрежу.

Водећи гол као да је дао крила фудбалерима ТСЦ-а, који су још интезивније наставили са атацима ка голу нашег тима. Запажени Ровчанин се пар минута након постигнутог поготка нашао у још једној изгледној прилици, али га је овога пута изблокирао Остојић. Потом је у шанси пред голом Радничког био Арсенијевић, међутим, Раичевић је успешно интервенисао.

Крагујевчани нису успевали да озбиљније угрозе противнички гол у овом делу сусрета. Чак и када би организовали неку добру акцију, уследила би углавном слаба завршница, као у ситуацији када је Огњен Илић са ивице шеснаестерца шутирао далеко изнад гола.

У 30. минуту запретио је и најбољи стрелац ТСЦ-а Владимир Силађи, али је лопта погодила спољни део мреже. И онда, у финишу првог дела сусрета, Милићевић је прецизним ударцем са неких 12-13 метара крунисао добру акцију свог тима по десној страни за 2:0.

На старту другог дела утакмице, Лукићу се указала изненадна прилика за гол након грешке одбране крагујевачког тима, али је Раичевић на време истрчао и покупио лопту испред нападача ТСЦ-а.

Затим је Арсенијевић у 58. минуту добро центрирао са десне стране, високи Бабић захватио лопту главом, али је Раичевић пантерском интервенцијом успео да је избаци изнад пречке. Након ударца из угла, Лукић је шутирао главом тик поред стативе.

Раднички је у завршници утакмице пропустио лепу прилику да дође макар до почасног поготка. Тодоровић је добро центрирао са леве стране, а Максимовић само окрзнуо лопту главом, тако да је уместо у мрежи, она завршила у гол-ауту.

Покушао је потом још једном Бабић након корнера, док је на другој страни запретио Лукић, али био је то слаб ударац за голмана Филиповића.

У самом финишу Милисављевић је након контранапада домаћег тима избио сам пред Раичевића, међутим, још једном је чувар мреже Радничког добро реаговао. До краја утакмице бележимо још покушај Бранковића из слободног ударца са двадесетак метара, као и шут Силађија, који је завршио ван оквира гола.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (2:0)

СЕНТА
Стадион: ФК „Сента“
Гледалаца: 500
Судија: Павле Томић (Београд)
Помоћници: Мирољуб Петковић, Новак Новаковић (обојица из Београда)
Стрелци: Ровчанин у 10. и Милићевић у 43. минуту

ТСЦ: Филиповић, Свитић, Поњевић, Бабић, Бранковић, Томановић, Милићевић Арсенијевић (од 82. Пинтер), Ровчанин (од 65. Милисављевић), Лукић (од 76. Шинковић), Силађи

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Здравковић, Поповић (од 63. Вујасин), Остојић, Петровић, Алексијевић, Ковачевић, Варјачић, Жерађанин (од 46. Тодоровић), Илић (од 46. Лукић), Максимовић.

Након овог пораза, седмог у сезони, Раднички 1923 је остао на коти од 45 освојених бодова, док је ТСЦ сачувао лидерску позицију на табели са истим бројем бодова (59) као и другопласирани Јавор Матис.

У наредном, 28. колу „црвени“ ће на свом „Чика Дачи“ угостити екипу Бечеја 1918, коју су јесенас победили у гостима са 2:1.