Победа после преокрета у “генералки”

Фудбалери Радничког 1923 успешно су положили последњи тест пред старт нове сезоне у Првој лиги Србије. “Црвени” су данас на главном терену стадиона “Чика Дача” победили чачански Борац са 2:1 (2:1) и показали да спремно дочекују почетак трке за бодове.

Данашњи дуел на “Чика Дачи” обележиле су две премијере. Наиме, изабраници Дејана Николића данас су по први пут истрчали на терен у новој гарнитури дресова познатог бренда “Јако”, а поред тога крагујевачка публика могла је премијерно да види на делу најновије и вероватно најзвучније појачање Радничког у овом прелазном року, нападача Слађана Никодијевића.

Што се саме утакмице тиче, све иоле вредно пажње збило се у првих 45 минута сусрета, када су и “пала” сва три гола.

На прво узбуђење чекало се до 12. минута, када је Максимовић ухватио волеј са неких 14-15 метара, а голман Борца Мишић избацио лопту у корнер.

Три минута касније шок за домаћина. Из прве озбиљније прилике на утакмици Чачани су стигли до вођства преко азијског интернационалца Ћуна, који је искористио индолентност одбране Радничког и преварио Раичевића.

Био је то знак да изабраници Дејана Николића подигну интезитет игре и још одлучније крену ка голу свог ривала.

Тако је у 16. минуту Огњен Илић упутио добар ударац са ивице казненог простора, који је завршио тик поред леве стативе, да би у 21. минуту Стеван Ковачевић из слободног ударца са двадесетак метара гађао рашље гола Чачана, али је Саша Мишић исказао завидне голманске квалитете и ефектном парадом скренуо лопту у корнер.

Играо се 30. минут када је Ковачевић извео корнер, голман Мишић је покушао да избоксује лопту, али се она на његову несрећу одбила до Здравковића, који је елeгантним ударцем погодио небрањену мрежу за изједначење – 1:1.

Само два минута касније уследио је тотални преокрет после муњевите контре коју је повукао Максимовић, наставио Тодоровић, а поготком завршио Велимир Поповић.

Био је то уједно и последњи детаљ вредан пажње на данашњем сусрету. У другом полувремену тренери оба тима измењали су поставе, како би равномерно расподелили минутажу свим расположивим играчима.

Нажалост, ни ова утакмица није могла да прође без пеха по Крагујевчане. Овогa пута “страдао” је Жељко Жерађанин, који је због бола у задњој ложи био принуђен да напусти терен пре времена, а даљи прегледи показаће степен озбиљности његове повреде.

Tренер крагујевачког прволигаша Дејан Николић је у пар реченица сублимирао утиске након генералне пробе са Чачанима:

– Данашња утакмица показала је како неке наше квалитете, тако и извесне слабости, које ћемо покушати да отклонимо. Евидентно је да има простора за одређени помак у игри, посебно у фази напада, али генерално верујем да ова екипа има потенцијал да одигра значајнију улогу у предстојећем првенству. – рекао је Николић.

РАДНИЧКИ 1923 – БОРАЦ 2:1 (2:1)

Стадион: “Чика Дача”
Гледалаца: 150
Судија: Бојана Николић (Крагујевац)
Стрелци: Здравковић у 30. и В. Поповић у 32. минуту за Раднички 1923, а Ћун у 15. минуту за Борац

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, А. Поповић, Петровић, Филиповић, Здравковић, Ковачевић, Максимовић, Тодоровић, Илић, В. Поповић. Играли су још: Рађен, Алексијевић, Миленковић, Видовић, Грбовић, Жерађанин и Никодијевић.

БОРАЦ: Мишић, Филиповић, Василић, Тасић, Зоћевић, Ки, Урошевић, Лазовић, Фићовић, Богићевић, Ћун. Играли су још: Драшковић, Остојић, Божовић, Обрадовић, Шутић, Милекић, Илић, Миловановић, Радосављевић и Вуловић.

До почетка нове сезоне и утакмице са пиротским Радничким на “Чика Дачи” остало је још тачно седам дана. То је сасвим довољан временски период да стручни штаб крагујевачког прволигаша пронађе добитну комбинацију за премијеру са Пироћанцима наредне суботе.