subota, 25. mart, 2017.

Protiv BASK – a za ulazak u ligu

15418582_1246904718681879_2033073609090620799_o

PROTIV BASK-a ZA ULAZAK U LIGU

Očekivano – veličanstvena, slavljenička atmosfera na stadionu „Čika Dača“, na kome se, tog 15. juna 2011., našao velikii broj gledalaca, gotovo iz cele Srbije, da pozdravi nove superligaše. Igrači dva najbolja prvoligaška tima u toj sezoni (Radnički 1923 i BASK), pre početka meča, prošli su kroz špalir sastavljen od članova omladinskih selekcija Radničkog 1923, koji su takođe bili izuzetno zapaženi u tek završenoj sezoni, a potom je publika gromkim ovacijama čestitala domaćima četvrti plasman u društvo najboljih.

Radnički  je tada nastupio u sastavu: Čančarević, Božović (od 79. Krmar), Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Lepović, Petrović (od 69. Karamatić ), Kostić , Stojaković  (od 85. Aleksić ), Vidić.

A pobedu kragujevačkoj ekipi doneli su Stojaković pogotkom u 31. (iz jedanaesterca) i 75. minutu i Milošević pogotkom u 67.minutu.

Radnički je rutinski savladao pomalo zbunjene igrače BASK – a koji nikada nisu igrali pred ovolikim brojem gledalaca. Na kraju 3:0, i navijači na terenu, što je u Kragujevcu tradicija. Sve je podsetilo na ulazak u ligu 15 godina pre toga, kada je Ognjen Koroman golom u poslednjoj penal seriji protiv Čukaričkog doneo Kragujevcu ostvarenje snova.

„Đavoli“ su na jugu napravili sjajnu koreografiju. Pre meča kapiten Milošević dobio je pehar od strane navijača kao najbolji igrač, a Darko Spalević „zlatnu kopačku“ za svoje golove koji su otvorili vrata elite.

Kragujevac je pokazao koliko voli svoj Radnički. Slavljenička atmosfera na ulicama šumadijske prestonice bila je srazmerna radosti zbog povratka u superligu nakon devet godina.