Ковачевићева „стрела“ у срце Милановчана

Фудбалери Радничког 1923 су се и са другог пролећног гостовања вратили певајући. „Црвени“ су у комшијском дербију савладали Металац из Горњег Милановца са 2:1 (0:0), а човек одлуке био је Стеван Ковачевић, који је прелепим поготком из слободног ударца у 90. минуту донео свом тиму нова три бода.

Раднички је наставио победничку традицију са гостовања у Горњем Милановцу. У једној грубој и не баш квалитетној утакмици, наши момци су имали довољно снаге и квалитета да се „испрсе“ домаћину и врате се у игру након примљеног гола, а за све то су на крају награђени заслуженом победом у фото-финишу.

Тренер Николић је пред утакмицу са Милановчанима био приморан да направи једну принудну измену, будући да због парних картона није могао да рачуна на Уроша Алексијевића. Уместо њега, на позицији задњег везног заиграо је новајлија Стефан Грбовић, који је пружио сасвим коректну партију.

Наша екипа је и на овом гостовању, упркос не баш идеалном термину одигравања утакмице, имала значајну подршку својих верних навијача „Црвених ђавола“, који су свој вољени тим здушно бодрили свих деведесет минута и у потпуности оправдали епитет дванаестог играча.

Први ударац ка голу Металца упутио је Варјачић у 5. минуту, али је био непрецизан. Узвратио је потом на другој страни Вукадин, такође покушајем са дистанце, који је завршио далеко од циља.

У 28. минуту колосална шанса за Крагујевчане. Лукић је идеално прогирао Максимовића, који је избио сам пред голмана Металца Костића, али је уместо у мрежу, лопту послао поред стативе.

Металац је први пут нешто озбиљније запретио у 40. минуту, када је Плазинић главом шутирао право у Раичевића, да би четири минута касније Савић пропустио шансу утакмице. Фудбалер Металца се нашао очи у очи са голманом Радничког, који је успео за кратко да интервенише, али се лопта поново одбила до Савића, коме је остало само да је проследи у небрањену мрежу, међутим, уместо тога шутирао је преко пречке.

Последњу прилику у првих 45 минута сусрета имао је Лукић након асистенције Максимовића, али је сувише оклевао са завршним ударцем, да би на крају пребацио гол.

Данас веома запажени Лукић је у 52. минуту вешто упослио Тодоровића, али је голман Костић био бржи и уграбио лопту испред младог фудбалера крагујевачког тима.

Металац је нешто бољи период игре почетком другог полувремена успео да крунише водећим поготком у 62. минуту. Крстић је протурио лопту до Савића, који се спетљао пред голом Радничког, али је акцију добро испратио Јешић, убацио се из другог плана и прецизним ударцем матирао Раичевића.

Међутим, само четири минута касније Крагујевчани су узвратили. Ковачевић је након центаршута Грбовића са леве стране шутирао главом са 6-7 метара, голман Костић је одбио лопту, а на правом месту нашао се Ђорђе Максимовић и постигао свој четврти гол у дресу Радничког овог пролећа.

Домаћин је након примљеног гола покушао да појача притисак ка голу нашег тима, али сем ретких полуприлика није успевао озбиљније да угрози Лазара Раичевића.

И онда је дошао 90. минут и тренутак одлуке. Судија Стојановић досудио је слободан ударац за Раднички на неких седамнаест метара удаљености од гола Металца, мало искоса са десне стране. Идеална позиција за левоногог извођача прекида, попут Стевана Ковачевића. Искусни везиста је након краће концентрације одапео „стрелу“ преко живог зида Милановчана, која је одсела у левом, ближем углу за општу еуфорију играча и навијача Радничког 1923, и три нова бода на конту нашег тима.

МЕТАЛАЦ – РАДНИЧКИ 1923  1:2 (0:0)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ
 ФК Металац
Судија: Андрија Стојановић (Београд)
Помоћници: Никола Милосављевић, Горан Богићевић (обојица из Београда)
Стрелци: Максимовић у 66. и Ковачевић у 90. минуту за Раднички 1923, а Јешић у 62. минуту за Металац.
Жути картони: Плазинић, Кораксић, Врањанин (Металац), Вујасин, Остојић (Раднички 1923)

МЕТАЛАЦ: Костић, Кораксић, Мијаиловић, Млађовић (од 39. Врањанин), Крстић, Вукадин, Савић (од 73. Кецап), Илић (од 52. Вукмановић), Јешић, Грбовић, Плазинић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Здравковић, Петровић, Грбовић, Ковачевић, Максимовић, Тодоровић (од 65. Жерађанин), Вујасин (од 65. Илић), Лукић (од 90. Остојић).

Овом победом Крагујевчани су се по броју бодова (44) изједначили са четвртопласираним Металцем и петполасираним Златибором.

Прилику да наставе серију добрих резултата овог пролећа ученици Дејана Николића имаће већ у недељу, 10. марта од 15 часова, када ће на „Чика Дачи“ угостити ОФК Жарково у утакмици 26. кола.

На овој утакмици ће наши верни навијачи „Црвени ђаволи“ обележити тридесетогодишњицу свог постојања, тако да се очекује велики спектакл, који би требао да буде крунисан новом победом наших фудбалера.