Капитен Петровић бржи од пиштаљке

У последњој утакмици 4. кола Прве лиге Србије, фудбалери Радничког 1923 и ОФК Бачке поделили су бодове на стадиону у Бачкој Паланци – 1:1 (0:0). Епитет јунака сусрета припао је капитену Крагујевчана Лазару Петровићу, који је поготком у судијској надокнади времена спречио трећи узастопни пораз нашег тима.

Да је фудбалска игра у стању да режира невероватне драме, најбољи доказ је данашњи сусрет у Бачкој Паланци. Наша екипа била је малтене на ивици још једног пораза, али је гол капитена Петровића у 93. минуту спречио најгори могући епилог и изазвао велико славље на клупи крагујевачког прволигаша.

И заиста, освојени бод против одличне екипе ОФК Бачке, посебно на један овако спектакуларан, малтене филмски начин, представља повољан резултат, али и тријумф огромне жеље и храбрости наших момака, који су после примљеног гола у 74. минуту јурнули свим силама у напад, попут славног Гвозденог пука.

Иако кадровски ослабљена и уздрмана након тешког пораза од Динама у среду, екипа тренера Дејана Николића храбро се “испрсила” веома мотивисаном домаћину, који је био решен да настави традицију добрих резултата на свом терену и победом против Крагујевчана направи значајан корак ка повратку у елитни ранг такмичења.

Екипа Бачке имала је теренску иницијативу у већем делу сусрета, али није створила превише изгледних шанси за гол. Најбоље прилике у првом делу утакмице за популарне “плаве” пропустили су Александар Костић после корнера и бивши нападач Крагујевчана Александар Димитрић, чији је ударац са 14 метара голман Савић успео да скрене у корнер. Са друге стране, Раднички је запретио на старту сусрета преко Никодијевића, који је млако шутирао са десетак метара.

Друго полувреме донело је садржајнију игру, али и оно због чега се фудбал игра, а то су голови.

Поново су први запретили “црвени”. Жерађанин је добро центрирао са десног бока, а голман Бачке Милојевић стигао да избоксује лопту испред Никодијевића. Уследили су потом покушаји са дистанце капитена домаће екипе Крстића и младог Тодоровића из Радничког, који нису донели промену резултата.

Међутим, Крстић је био успешнији у 74. минуту, када је из слободног ударца са 17 метара лепо пребацио “живи зид” и сместио лопту у мрежу – 1:0 за домаће.

Овај гол у потпуности је променио ритам утакмице. Наша екипа више није имала шта да изгуби и кренула је свим силама напред у жељи да се спаси још једног пораза. Бачка је ову хазардерску игру Крагујевчана покушала да искористи, па тако бележимо опасан ударац резервисте Стојановића, који је ефектном парадом укротио Владимир Савић.

На другој страни, покушао је најпре Никодијевић, а потом и Видовић са дистанце, али без успеха. И онда, у тренуцима када се очекивао последњи звук главног арбитра сусрета Далибора Манојловића, једна одбијена лопта после ударца Огњена Илића дошла је до капитена Радничког Лазара Петровића, који је у маниру расног центарфора погодио доњи десни угао и свом тиму обезбедио велики бод на овом гостовању.

ОФК БАЧКА – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА
Стадион: “Славко Мaлетин – Вава”
Гледалаца: 1 000
Судија: Далибор Манојловић (Књажевац)
Помоћници: Бошко Божовић (Пирот), Никола Антић (Ниш)
Стрелци: Крстић у 74. минуту за ОФК Бачку, а Петровић у 90+3. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Костић, Обреновић (ОФК Бачка), Петровић, Цветковић, Алексијевић, Рађен (Раднички 1923)

ОФК БАЧКА: Милојевић, Миловановић, Веселиновић, Маринковић, Обреновић, Крстић, Костић (од 46. Томовић), Асани, Марковић (од 46. Стојановић), Димитрић (од 84. Симић), Ђорђевић.

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Грбовић, Здравковић, Петровић, Рађен, Алексијевић (од 79. В. Поповић), Ковачевић, Жерађанин (од 80. Илић), Тодоровић, Ћировић (од 70. Видовић), Никодијевић.

После напорног, али успешног гостовања у Бачкој Паланци, нашу екипу очекују две узастопне утакмице на домаћем терену. Прва је на програму за непуних седам дана, када на “Чика Дачу” стиже Смедерево 1924, а одмах затим и Металац из Горњег Милановца.