Кадети очитали лекцију Аранђеловчанима

Одличну игру пружили су кадети Радничког 1923 у данашњем сусрету 22. кола Прве кадетске лиге ФСРЗС против Шумадије из Аранђеловца. Наша екипа славила је са убедљивих 4:0 (3:0), потврдивши да се налази у великом успону форме.

Изабраници Душана Ђорђевића на време су „отворили“ противника поготком Марка Стевановића у 2. минуту, након чега им је пут до нових бодова био знатно олакшан.

До краја првог полувремена одбрана Аранђеловчана капитулирала је у још два наврата након удараца Тимотијевића и Ђорђевића, па је наш тим на одмор отишао са предношћу од три гола.

Тачку на ово сјајно издање Крагујевчана ставио је Марко Димитријевић десет минута пре последњег судијског звиждука.

Овом победом наша екипа вратила се на трећу позицију првенствене табеле испред Лознице.

Попут омладинаца, и кадете Радничког 1923 наредног викенда очекује гостовање екипи Слоге у Пожеги.

РАДНИЧКИ 1923 – ШУМАДИЈА (А) 4:0 (3:0)

Први помоћни терен стадиона „Чика Дача“
 Иван Вучићевић (Краљево)
Помоћници: Никола Вујовић, Милан Пешовић (обојица из Краљева)
Стрелци: Стевановић у 2, Тимотијевић у 28, Ђорђевић у 42. и Димитријевић у 80. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Тимотијевић, Обрадовић (Раднички 1923), Павловић (Шумадија)

РАДНИЧКИ 1923: Жунић (Благојевић), Новичић (Шурлан), Раковић, Радосављевић, Гвозденовић, Обрадовић (Милојевић), Телаловић (Николић), Гачевић (Димитријевић), Ђорђевић, Тимотијевић (Милутиновић), Стевановић (Милосављевић).

ШУМАДИЈА (А): Радисављевић, Проковић (Камаљевић), Јаћимовић, Глишић, Гајић, Ивовић, Богдановић, Вуковић, Ризнић (Саватић), Ђаловић, Павловић (Максимовић).