Две фаталне контре Крушевљана

Фудбалери Радничког 1923 поражени су на гостовању крушевачком Трајалу у 29. колу Прве лиге Србије, резултатом 0:2 (0:0). У једној прилично мирној, егал утакмици, пресудила су два гола Крушевљана из контранапада.

Фудбалска представа на стадиону „Младост“ у Крушевцу дефинитивно не завређује позитивну оцену. Једноставно, није било ту превише детаља вредних пажње и све је од самог старта „мирисало“ на утакмицу без голова. Ипак, да до таквог исхода не дође, побринули су се резервисти Трајала Марко Килибарда и Урош Весић, који су реализовали две муњевите контре и свом тиму донели значајне бодове у борби за плеј-оф.

Раднички је на данашњем сусрету наступио ослабљен неиграњем лакше повређеног Немање Здравковића, али је добра вест да се након више од шест месеци паузе у строју поново нашао нападач Александар Димитрић, који ће сигурно представљати значајно појачање за екипу Дејана Николића у предстојећем плеј-офу.

У првих 45 минута није било већих узбуђења, а самим тим ни голова.

Први ударац у оквир гола Трајала упутио је Јован Лукић у 9. минуту, а два минута касније реванширао му се на другој страни Јовановић. У 16. минуту Радивојевић је покушао из слободног ударца са двадесетак метара, али није био довољно прецизан.

Два минута касније бележимо и покушај Жерађанина након дуплог паса са Лукићем, међутим, био је то лак плен за голмана Трајала Стојановића. Недуго затим се у доброј позицији пред голом Радничког нашао Степановић, који је шутирао право у Раичевића.

Домаћин је најозбиљније запретио у 25. минуту, када је Осман Маронг одузео лопту фудбалерима Радничког на средини и након дуплог паса са Ивицом Јовановићем дошао у изгледну позицију да угрози Раичевића, али је уследила слаба завршница интернационалца из Гамбије.

Пет минута након ове прилике за Крушевљане, Алексијевић је убацио лопту пред петерац домаће екипе, али је тамо голман Стојановић био бржи од Ђорђа Максимовића.

Већ у трећем минуту наставка, Максимовић се поново нашао у доброј позицији пред голом „гумара“, када је после центаршута Варјачића шутирао главом са пет метара тик поред гола.

Степановић је у 58. минуту покушао да изненади Раичевића лукавимударцем са руба казненог простора искоса са леве стране, међутим, био је замало непрецизан. Исти играч нашао се у шанси и десетак минута касније након центаршута Пуношевца са леве стране, али није успео да захвати лопту на жељени начин.

У 72. минуту бележимо лепу соло акцију Лукића, који се зналачки ослободио чувара, а онда са неких дванаест метара искоса са десне стране пребацио гол.

Само два минута касније домаћин је дошао до почетне предности. Искусни Јовановић је повукао контру по десној страни, затим поред двојице играча Радничког успео да упути центаршут на другу стативу, где Килибарди није било тешко да из непосредне близине лопту главом спроведе у мрежу.

Могао је крагујевачки тим до изједначења у 82. минуту, када је Тома Тодоровић прошао по левој страни, затим убацио лопту на другу стативу ка Лукићу, ту је накратко интервенисао Пуношевац, али само до Варјачића, који је из трка шутирао мало изнад пречке.

Минут пре краја регуларног дела утакмице, досуђен је слободан ударац за Крагујевчане на левој страни терена, који је извео Варјачић. Лопта је дошла до Ковачевића, чији ударац је изблокиран, да би у наставку акције шутирао и Алексијевић, међутим, недовољно прецизно.

Домаћин је победу „оверио“ у судијској надокнади времена из још једног контранапада, који је успешно завршио Урош Весић.

ТРАЈАЛ – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (0:0)

КРУШЕВАЦ
Стадион: „Младост“
Гледалаца: 300
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Помоћници: Миодраг Здравковић (Ражањ), Милош Митић (Сврљиг)
Стрелци: Килибарда у 74. и Весић у 92. минуту за Трајал
Жути картони: Радивојевић (Трајал)

ТРАЈАЛ: Стојановић, Милосављевић, Гашић, Радмановац, Степановић, Радивојевић (од 69. Килибарда), Маронг (од 86. Весић), Јовановић (од 90. Станојевић), Гогић, Милошевић, Пуношевац.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Петровић, Остојић, Алексијевић, Ковачевић, Максимовић (од 80. Ђорђевић), Жерађанин (од 64. Тодоровић), Вујасин (од 76. Илић), Лукић.

Након данашњег пораза, Раднички 1923 се са 48 освојених бодова налази на деоби четвртог места са Металцем из Горњег Милановца. Будући да се при одређивању коначног пласмана прво гледа међусобни учинак, јасно је да су Крагујевчани у предности у односу на Милановчане, које су добили у оба овосезонска дуела.

У последњем, 30. колу прелиминарне фазе Прве лиге Србије, наша екипа угостиће у недељу, 31. марта од 16 часова на свом „Чика Дачи“ земунски Телеоптик.