Бежанија одолела на „Чика Дачи“

Фудбалери Радничког 1923 нису успели да упишу и трећи тријумф у дуелима са Бежанијом ове сезоне. У данашњој утакмици трећег кола плеј-офа Прве лиге Србије, одиграној пред око 1000 гледалаца на „Чика Дачи“, екипа Дејана Николића није успела да пронађе пут до мреже београдског тима, па је сусрет окончан без голова – 0:0.

Крагујевчани су пропустили сјајну прилику да са нова три бода малтене осигурају учешће у баражу. Иако су током свих деведесет минута били бољи ривал, наши момци нису успели да затресу мрежу Београђана.

Обе екипе су у данашњу утакмицу ушле веома мотивисане са жељом да дођу до важних бодова. Ипак, на прву прилику чекало се све до 24. минута када је Вујасин убацио лопту са леве стране, Недељковићинтервенисао испред Димитрића, да би потом из другог плана утрчао Поповић и искоса са леве стране шутирао преко гола.

Два минута касније добру акцију Београђана по десној страни повео је Десанчић, затим је уследила повратна лопта ка Јовановићу, који је из добре позиције са неких четрнаест метара пребацио гол.

Тамнопути Ибрахим је у 30. минуту добро прошао по левој страни, затим кратко одиграо до Милошевића, а он са ивице шеснаестерца шутирао изнад пречке.

У 34. минуту можда и најлепши детаљ у првом делу сусрета, када је Ковачевић ударцем са преко двадесет метара уздрмао пречку. Само минут касније, после корнера и гужве у казненом простору Бежаније, у шанси се нашао и Огњен Илић, али је његов ударац изблокирао Ибрахим.

Уследио је 36. минут и вероватно најбоља прилика за Крагујевчане да дођу до вођства у првих 45 минута. Вујасин је шутирао искоса са десне стране, голман Рнић кратко одбио лопту, а она дошла до Варјачића, који је приликом ударца на гол погодио једног од фудбалера београдског тима.

Велика гужва на терену настала је у 39. минуту, након што је главни судија Борко Мијајловић досудио прекршај у корист Бежаније и показао Поповићу жути картон. После пар минута чарки међу играчима оба тима, ситуација се некако стишала, па је прво полувреме мирно приведено крају.

У другом делу утакмице фудбалери Радничког додатно су појачали притисак ка голу Бежаније, у намери да што пре стигну до жељеног вођства.

Нажалост, већ у 53. минуту велики пех задесио је Крагујевчане, пошто је због повреде рамена ван игре морао Немања Здравковић.

Играо се 56. минут када је Варјачић упутио употребљив центаршут са десне стране, лопта је дошла на другу стативу до Вујасина, који је шутирао из прве, међутим, испред саме гол линије испречио се Павловић.

Већ у наредном минуту досуђен је слободан ударац за домаћи тим на око двадесет метара удаљености од гола Бежаније. Била је то лепа позиција за Александра Варјачића, који је успео да пребаци живи зид, али је голман Рнић крајњим напором успео да интервенише.

На другој страни, Катанић је покушао да изненади Раичевића ударцем са 7-8 метара искоса са десне стране, али је чувар мреже Радничког био опрезан. После корнера указала се шанса и резервисти Дивцу, међутим, фудбалер Бежаније није успео да захвати лопту на жељени начин.

Само пар минута касније, тренер Николић је због повреде Поповића био принуђен да направи још једну принудну измену. У игру је ушао Никола Рађен.

Уследиле су две спорне ситуације у казненом простору Бежаније, када је најпре оборен капитен Радничког Лазар Петровић, а затим и Миле Вујасин, али се пиштаљка судије Мијајловића није чула. То је изазвало негодовање и велику нервозу међу играчима нашег тима, који нису могли да се помире са одлукама главног арбитра утакмице.

У 75. минуту бележимо лепу соло акцију Јована Лукића, након које је уследио слаб завршни ударац, да би два минута касније, после центаршута Ковачевића, Лазар Петровић покушао да дође до лопте пре голмана Рнића, али није успео у тој намери.

До краја утакмице фудбалери у црвеним дресовима су опседали гол свог ривала, али упркос томе нису успели да створе неку иоле озбиљнију прилику из које би дошли до победоносног поготка.

РАДНИЧКИ 1923 – БЕЖАНИЈА 0:0

„Чика Дача“
Гледалаца: 1000
Судија: Борко Мијаиловић (Јагодина)
Помоћници: Драган Николић (Пожаревац), Јасмина Зафировић (Врање)
Жути картони: Поповић, Остојић, Петровић (Раднички 1923), Недељковић, Дивац (Бежанија)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић (од 68. Рађен), Петровић, Остојић, Здравковић (од 53. Алексијевић), Ковачевић, Илић, Лукић, Вујасин, Димитрић (од 62. Максимовић).

БЕЖАНИЈА: Рнић, Павловић, У. Стојановић, М. Стојановић, Јеличић, Недељковић, Јовановић (од 76. Аврам), Катанић, Ибрахим (од 61. Дивац), Десанчић, Милошевић (од 84. Милошевић).

Раднички је након данашњег ремија са Бежанијом пао на пету позицију и сада има бод мање у односу на четвртопласирани Металац.

Нашу екипу сада очекују два везана гостовања, најпре трећепласираној Инђији, а потом и лидеру на табели, екипи ТСЦ-а из Бачке Тополе.